Ogłoszenia

2016-12-24 21:03:18

BOŻE NARODZENIE


25 GRUDNIA 2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.
Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.


Dziś jeszcze Msze Święte o godz. 9.30, 11.30 i o 16.00.
Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 8.00, 9.30 11.30 i o 16.00. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Tradycyjnie tego dnia składamy ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.


We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi - zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny - niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

Jeszcze w tym tygodniu - w sobotę - zakończymy rok kalendarzowy 2016.Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa - Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00. Po Mszy św. odmówimy Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.
W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
Porządek kolędy:


Środa  - Garwarz Stary od 8.00


Czwartek - Zalesie duże od 8.00


Piątek - Szyjki Stare i Nowe od 8.00


Sobota - Garwarz Nowy od 8.00 dwóch księży


Po księży proszę przyjechać 15 minut wcześniej.Podziękowania:


Dziękuję państwu Rudnickim ze sklepu Alfa za słodycze na paczki dla dzieci.


Dziękuję państwu Nowakowskim ze sklepu Groszek za mandarynki na paczki dla dzieci.


Dziękuję państwu Anecie i Piotrowi Rułka z Glinojecka za ofiarę 600 zł na paczki dla dzieci, oraz za ofiary bezimienne 1 000 zł. i 300 zł. Dzieci oprócz owoców i słodyczy otrzymały także kolorowe książki z serii „Kocham Polskę”. Są w nich przedstawione w bardzo przystępny dla dzieci sposób ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny takie jak np. Bitwa Warszawska w 20 roku czy Powstanie Warszawskie.


Dziękuję także za życzliwe słowa od ofiarodawców, które sprawiają, że ponownie zaczyna się wierzyć w sens tego co się robi.


Dziękują paniom, które robiły paczki dla dzieci. Było przygotowanych ok 400 paczek.


Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła zebraliśmy na ten cel 1 986 zł. a więc prawie całą potrzebną sumę.


Dziękuję za ofiarę na kościół 2 000 zł - ofiara bezimienna.


Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach rano lub wieczorem. Szczególnie cieszę się z obecności na roratach dzieci i młodzieży.


Dziękuję wszystkim osobom, które pracowały przy przygotowaniu żłóbka i dekorowaniu kościoła na święta.


Dziękuję Chórowi parafialnemu za przygotowanie kolęd i śpiew przed Pasterką i w czasie liturgii.


Dziękuję państwu Wiśniewskim za przekazanie relikwii św. Zeli i Ludwika Martin, wszystkim osobom prowadzącym nowennę przed uroczystością i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie niedzielnej uroczystości.
Sprawy gospodarcze:


Nadal trwa remont pomieszczeń w kościele. Są już zrobione sufity i ściany. Czekamy na nowe drzwi i parapety. Ofiary ze święta Bożego Narodzenia będą przeznaczone na ten cel.
W wielu parafiach woda święcona jest dostępna dla wiernych przez cały rok nie tylko przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. Chciałbym aby tak było i w naszej parafii. Przy chrzcielnicy jest wystawiony pojemnik z wodą święconą, z którego można korzystać. Podczas kolędy ksiądz będzie święcił domy. Postarajmy się aby woda święcona była w każdym domu.
Pojemnik ze stojakiem kosztował 499 zł. Byłbym wdzięczny, gdyby znalazł się sponsor.


 
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30.
Po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie grupy Margaretka. Zapraszamy także osoby, które nie należą do grupy a chciałyby porozmawiać na tematy religijne.Msza św. za zmarłych, a w szczególności za tych, co gardzili pogrzebem chrześcijańskim będzie odprawiona 31 grudnia o godz. 16.00. Dziękuję za ofiary składane na Msze św. za zmarłych.

Kończy się peregrynacja Obrazu Matki Bożej w wiosce Dukt. 26 grudnia na sumie o godzinie 11.30 obraz będzie przekazany do wioski Głodowo. Są do nabycia modlitewniki Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Dostrzegając powagę sytuacji w naszej Ojczyźnie zapraszamy wszystkich do modlitwy za Ojczyznę. W sytuacji, w której wydaje się, że sami Polacy chcieliby podpalić Ojczyznę. Podpalić łatwo, ale jakie mogą być tego konsekwencje?


Odmawiajmy różaniec


 w intencji  Ojczyzny