2017-02-19 18:55:55

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LUTEGO 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

22 lutego przypada 86 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W tym dniu odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 17.30.

W każdą czwartą niedzielę miesiąca chcemy wypraszać łaski dla małżeństw, które przeżywają obecnie wiele trudności i modlić się za przyczyną świętych małżonków Zeli i Ludwika Martin.

Na sumie o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. o uzdrowienie relacji w rodzinach.

Po Mszy św. odmówimy litanię do świętych małżonków, których relikwie wprowadzaliśmy w czwartą niedzielę grudnia.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie kolejny wieczór modlitwy prowadzony przez grupę modlitewną z Nasielska.

Czyż może niewiasta
zapomnieć o swym
niemowlęciu,
ta, która kocha syna
swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie.
Izajasz49,15

Modlitwy przed Najświętszym Sakramentem osnute będą według tekstu z księgi proroka Izajasza, który dzisiaj słyszeliśmy podczas Eucharystii. Podczas nabożeństwa udzielimy wszystkim błogosławieństwa Aarona.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. do godziny 16.30 adoracja prywatna, od godz. 16.30 będziemy modlić się w intencji młodzieży. Zapraszamy na tę modlitwę tegorocznych maturzystów.

Podziękowania:

Cieszę się, że w ubiegłą niedzielę rozeszło się 200 egzemplarzy czasopisma „Dobre Nowiny”. Wszyscy mamy obowiązek pogłębiania swojej wiary i przyczyniania się do rozbudzania wiary u innych.

Dziś będzie można nabyć modlitewniki „Z Panem Bogiem przez życie”, „Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia”, „Modlitewnik do Matki Bożej Częstochowskiej”, oraz modlitewnik „Nowenny na cały rok”. Wszystkie modlitewniki są w cenie po 10 zł.

Pielgrzymka:

W dniach od 23 do 30 czerwca organizowany jest wyjazd do Medjugorie na rocznicę objawień. Koszt ok. 1 200 zł. Proszę zapisywać się do przyszłej niedzieli w kancelarii
parafialnej. Bliższe informacje dla osób wyjeżdżających i spotkanie z organizatorami w niedzielę po wieczornej Mszy św.

23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony
przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

Na cmentarzu zostało wycięte i uprzątnięte drzewo, które się przewróciło. Zostały też wywiezione śmieci i posprzątany teren przy cmentarzu. Wycięcie drzewa i uprzątnięcie śmieci kosztowało 2 600 zł. Proszę aby wyrzucać śmieci tylko do pojemników.

Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na porządkowanie cmentarza. W intencji zmarłych z tych rodzin jest odprawiana Msza św. raz w miesiącu. 20 zł to nie jest wielka kwota, a jednak wiele rodzin nawet tej drobnej ofiary nie składa na własny cmentarz.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu codziennie oprócz czwartku od godz. 16.00 do 16.30. W ważnych sprawach można kontaktować się telefonicznie.