2017-04-15 11:39:22

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 KWIETNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie w Polsce.

W przyszłą niedzielę - drugą niedzielę Wielkanocy, będziemy przeżywali

Święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś rano widziałam w czasie Mszy św. Jezusa cierpiącego. Męka Jego odbiła się w ciele moim, choć w sposób niewidzialny, ale niemniej bolesny. Jezus spojrzał się na mnie i rzekł: - dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku. to jest święto miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki,- Sekretarko Mojego miłosierdzia. pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy dzień Mojej sprawiedliwości.(Dz 964-965)

Podziękowania:

Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego ks. prefektowi Robertowi Kamińskiemu, panu kościelnemu Józefowi Balickiemu i paniom z Kół Żywego Różańca.

Dziękuję pani Mirosławie Tarka za uszycie stuły do dekoracji Grobu Pańskiego.

Dziękuję panu Józefowi Zielińskiemu za listwy do ramy przy Grobie.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy zbierali ofiary, w szczególności młodzieży z gimnazjum.

Dziękuję za wartę przy Grobie Pańskim strażakom z Glinojecka i Szyjk, i wszystkim, którzy znaleźli czas by adorować Jezusa w grobie.

Dziękuję Kołom Różańcowym, Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Chórowi Okolicznościowemu z Zespołem Moja Rodzina za czuwania przy grobie.

Dziękuję również młodzieżowemu chórowi mieszanemu pod dyrekcją Aldony Wiśniewskiej, Chórowi parafialnemu z panem Organistą, Orkiestrze strażackiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Radzie Duszpasterskiej oraz wszystkim tym, którzy czynnie angażowali się w Liturgię.

Dziękuję Asyście procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatkami.

W kilku miejscach chodnik przy kościele po którym chodzi procesja zapadł się i zrobiły się dziury. Dziękuję panu Michałowi Lewandowskiemu z Glinojecka za naprawienie kostki.

Państwu Małż z Dreglina spłonął dom. To wielkie nieszczęście. Aby pomóc tej rodzinie w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek dla tej rodziny.

Sprawy gospodarcze:

Jest już gotowy projekt zabezpieczenia elewacji kościoła przygotowany przez Centrum Zabezpieczeń Budowli w Olsztynie. Projekt jest już złożony w Urzędzie Powiatowym dla uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych. Więcej informacji podam po Świętach.

Serdecznie dziękuję za ofiary na remont wikariatu i sali katechetycznej. Zebraliśmy 2 135 zł. Także ofiary z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na ten cel.

Nowenna p r z e d  ś w i ę t e m  Miłosierdzia Bożego

Razem z nowenną będziemy odmawiali różaniec fatimski. Dziś i jutro o godz. 15.30. od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

W najbliższą niedzielę 23 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wieczór modlitwy i uwielbienia

Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dziś dzień nastał,

Chrystus bowiem zmartwychwstał.

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.

Życzą Duszpasterze