2017-04-23 13:06:30

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 KWIETNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 17.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Dziś, po każdej Mszy Świętej ministranci będą sprzedawali książki o Bożym Miłosierdziu. Czytając książkę możemy poznać genezę, historię kultu, jubileusze i znaczenie Bożego Miłosierdzia. Kupując książkę w cenie 5 zł., będziemy mogli wesprzeć fundusz ministrancki.

Państwu Małż z Dreglina spłonął dom. To wielkie nieszczęście. Aby pomóc tej rodzinie dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek dla tej rodziny.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin od godz. 16.30. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla rodzin, za rodziny zagrożone, o jedność rodzin, o dobrą żonę i dobrego męża.

W czwartek o godz.18.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

W piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 Msza św.

Po Mszy św. Spotkanie Małżeńskie pod nazwą - wokół Zelii i Ludwika Martin

Zapraszamy Małżeństwa, które chcą odświeżyć swoje relacje i nadać im nowego blasku, a także do tych, którzy swoje relacje małżeńskie potrzebują oczyścić, uzdrowić i zbudować na nowo na bożym fundamencie. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

W programie również kawa, herbata, ciasto, rozmowa i uśmiech.

Zapraszamy serdecznie

Diecezjalna Para Doradców Życia Rodzinnego

- Artur i Aldona Wiśniewscy

W przyszła niedzielę 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 16.00 będzie krawcowa, u której będzie można zamówić szatki do Pierwszej Komunii św. Szatki będą takie jak w ubiegłym roku.

Sprawy gospodarcze:

Serdecznie dziękuję za ofiary na remont wikariatu i sali katechetycznej. Zebraliśmy 4 120 zł. Serdecznie dziękuję za te ofiary.

Dziś taca przeznaczona jest na działalność Caritas Diecezji Płockiej.