2017-05-01 12:16:40

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 KWIETNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty - komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest we wszystkich diecezjach w Polsce Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 17.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 Msza św. za Ojczyznę i 16.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.

Ks. Proboszcz  Adam Staniszewski oraz Rada Duszpasterska serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny  z okazji Odpustu Parafialnego, który odbędzie się 7 maja br. na placu  przy Kościele.

W programie festynu:

* Gry i zabawy rodzinne
* Występy artystyczne
* Park rozrywki i wiele innych atrakcji
* Ognisko i zabawa

W tym dniu będzie również przeprowadzona akcja charytatywna p.n. "Ciasto dla Karola", z której dochód  przeznaczamy na dalszą rehabilitację Karola Prusakiewicza. W zamian za słodki poczęstunek będzie można  złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.

Naszą inicjatywę można wesprzeć poprzez dostarczenie w niedzielę 7 maja  po każdej mszy św. ciast, owoców, słodyczy do Kaplicy.

Zbiórką będą zajmować się p. Lucyna Wojciechowska oraz p. Anita Pniewska.

Zbiórka ministrantów, w sobotę o godzinie 11.00, a lektorów o godz. 12.oo

Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00.

Również 7 maja odbędzie się „Bieg dla Zmartwychwstałego”. O godzinie 17.00 przy kościele zostanie podstawiony autobus, którym pojedziemy do lasu (około 6 km od Glinojecka), by zacząć bieg. Zapraszamy młodzież i rodziny z dziećmi.