2017-05-06 18:52:53

IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 MAJA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Maj w naszej polskiej pobożności jest wyjątkowym miesiącem. Myśli i serca kierujemy zwłaszcza do Maryi - Matki Boga i naszej najlepszej Matki, którą wysławiamy i wzywamy tyloma pięknymi imionami Litanii loretańskiej. Ale ten religijny charakter ma również zabarwienie patriotyczne. Niedawno czciliśmy Maryję jako Królową Polski, główną patronkę naszej Ojczyzny.

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym i różańcu ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

Dziś obchodzimy uroczystość kolejnego patrona Polski – św. Stanisława, biskupa i męczennika. Żył w XI wieku, czyli w czasach kształtowania się polskiej państwowości, jednak jego przykład jest ciągłe aktualny i w naszych czasach. Święty Stanisław jest przede wszystkim patronem ładu moralnego. Tym bardziej w dzisiejszym bardzo zagubionym świecie powinniśmy go usilnie prosić o wstawiennictwo u Pana Boga, aby każdy z nas, nasze rodziny, całe społeczeństwo, naród był wierny Chrystusowi. Święty Stanisław jest też wzorem jako dobry pasterz, który oddał życie za swoje owce. Módlmy się więc dzisiaj do niego, aby liczne powołania, rodzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

Dziś uczestnicząc we Mszy św. i będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust, czyli darowanie kary za popełnione grzechy. Można go przyjąć dla siebie lub ofiarować za zmarłych.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Ks. Proboszcz Adam Staniszewski

oraz Rada Duszpasterska

serdecznie zapraszają na

FESTYN RODZINNY

z okazji Odpustu Parafialnego,

który odbędzie się 7 maja br. na placu przy Kościele.

W programie festynu:

* Gry i zabawy rodzinne

* Występy artystyczne

* Park rozrywki i wiele innych atrakcji

* Ognisko i zabawa.

W tym dniu będzie również przeprowadzona akcja charytatywna p.n. "Ciasto dla Karola", z której dochód przeznaczamy na dalszą rehabilitację Karola Prusakiewicza.

W zamian za słodki poczęstunek będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel. Naszą inicjatywę można wesprzeć poprzez dostarczenie w niedzielę 7 maja po każdej mszy św. ciast, owoców, słodyczy do Kaplicy.

Zbiórką będą zajmować się p. Lucyna Wojciechowska

oraz p. Anita Pniewska.

Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na rehabilitację dla Karola.

Ministranci będą sprzedawać albumy religijne z których dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Spotkania:

Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00, a o godz. 12.00 - zbiórka lektorów.