Ogłoszenia

2017-06-04 09:11:18

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

4 CZERWCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.


„Wesprzyjmy dzieło budowy Świątyni Opatrzności” – zachęca biskup płocki Piotr Libera w liście skierowanym do proboszczów diecezji płockiej. W odpowiedzi na ten apel w całej diecezji przed kościołami trwa dziś zbiórka na dokończenie budowy tego wotum narodu.
W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. będą o godz. 10.00. 17.30 i o 18.00.
We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Po Mszy św. o godz. 17.30 odmówimy litanię do Błogosławionego.
W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
W czerwcu codziennie o godz. 18.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili

uroczystość Najświętszej Trójcy.

Spotkania:


Próba dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.30.


Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców w piątek od godziny 17.00.


Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19.00.


We wtorek 13 czerwca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. biskup Mirosław Milewski. Dokładny program wizytacji będzie podany w następną niedzielę.                                    


Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie czuwanie modlitewne o dary Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy tych, którzy chcą doświadczyć Bożej Miłości.

Podziękowania:


Serdecznie dziękuję dzieciom przystępującym do Pierwszej Komunii św. i ich rodzicom za ofiarę na kościół 3 950 zł. oraz za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli - 3 110 zł.


Również serdecznie dziękuję dzieciom, które dziś przeżywają Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i ich rodzicom za ofiarę na kościół 4 450 zł.
Pieniądze, łącznie z ofiarami z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na zapłacenie za opracowanie dokumentacji i projektu remontu elewacji kościoła, której koszt wyniósł 14 760 zł.
Sprawy gospodarcze:


Został już w całości ukończony remont wikariatu i sali katechetycznej. Pamiętamy, że w ubiegłym roku sprawa „obskurnych warunków” na wikariacie została postawiona na forum diecezji. Takie warunki panowały już od dawna. Został zrobiony kapitalny remont pomieszczeń: ocieplane ściany, ocieplone i podwieszane sufity, nowe podłogi, drzwi, ogrzewanie, oświetlenia. Od nowa zrobiona łazienka. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na tacę, dzięki którym można prowadzić remonty. W najbliższym czasie mieszkania przydadzą się dla pracowników, którzy będą pracowali przy wieży kościoła.
W czwartek 15 czerwca będziemy obchodzić

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.


Po Eucharystii o godz. 11.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.


Trasa procesyjna podczas uroczystości Bożego Ciała będzie następująca: wyjście z kościoła, ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna. Zakończenie procesji przed kościołem.


Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.


Prosimy wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowania ołtarzy !!!10 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka zapisanych wcześniej dzieci i młodzieży do Czerwińska. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 9.00, powrót około godziny 18.00.
 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński