2017-06-11 12:51:20

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 CZERWCA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.30. O przygotowanie ołtarzy na procesję prosimy w tradycyjnych miejscach.

Prosimy wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowania ołtarzy !!!

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Spotkania:

Próba dla kandydatów do bierzmowania ze świadkami w poniedziałek o godz. 18.30.

Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godzinie 18.30.

Próba dzieci sypiących kwiatkami w poniedziałek o godz. 18.30.

Serdecznie proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu mamy wizytację biskupią i Uroczystość Bożego Ciała. Chcemy dokładniej posprzątać kościół nie tylko ze względu na te uroczystości lecz przede wszystkim dlatego, że jest to Dom Boży. Proszę kobiety i mężczyzn w poniedziałek od godz. 9.00. i po południu po wieczorowej Mszy św. Wieczorem zapraszam także młodzież  przystępującą do bierzmowania. Chodzi o sprzątnięcie kościoła w tych miejscach, gdzie nie można użyć maszyny do mycia, trzeba umyć kilka okien, posprzątać wikariat po zakończonym remoncie. Troska o kościół jest także wyrazem naszej czci dla Boga.

Będziemy też razem z ks. Biskupem modlić się za zmarłych na cmentarzu. Zadbajmy też o wygląd cmentarza i grobów swoich i księży, którzy pracowali w naszej parafii.

We wtorek 13 czerwca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadzi ks. biskup Mirosław Milewski.

Program wizytacji:

10.00 Spotkanie z dyrektorami szkół

11.00 Różaniec fatimski Koła Żywego Różańca Przejście na cmentarz modlitwa za zmarłych kapłanów i wiernych spoczywających na cmentarzu.

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego Sprawozdanie grup działających w parafii.

17.00 Msza św. sprawowana przez Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego w intencji parafii i młodzieży przystępującej do Bierzmowania. Nabożeństwo Czerwcowe.

Serdecznie zapraszam parafian na wspólną modlitwę i spotkania z Księdzem Biskupem.

Podziękowania:

Serdecznie dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli zebraliśmy 2 860 zł.

Dziękuję młodzieży przystępującej do bierzmowania i ich rodzicom za ofiarę na kościół 2 025 zł.

Dzięki ofiarom wcześniejszym i obecnym mamy już pokryte koszty przygotowania technicznego i projektu elewacji kościoła. Ofiary z dzisiejszej niedzieli i z bierzmowania będą już przeznaczone na rozpoczynające się prace przy kościele.

Sprawy gospodarcze:

Po zakończonym remoncie wikariatu i sali katechetycznej przystępujemy do poważniejszego remontu kościoła. Z trzech firm została wybrana jedna, która zaproponowała najlepsze warunki i ma dobrą rekomendację. Jak widzimy firma od razu zabrała się do pracy w tym tygodniu będą już postawione rusztowania wokół całej wieży.

Najpierw będą obtłukiwane ściany z odpadających fragmentów cegły.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb
”.