Ogłoszenia

2017-06-18 07:57:26

XI NIEDZIELA ZWYKŁA


18 CZERWCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMinęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00.
Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja wokół kościoła.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św. o godz. 18.00. W ten czwartek będziemy się modlić w intencji dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pan Jezusa, oraz dzieci, które odnowiły przyrzeczenia chrztu jak również za bierzmowanych, aby dochowały wierności przyżeczeniom, które składały Bogu podczas tych uroczystości.

Tradycyjnie w Kościele Katolickim uroczyście obchodzi się Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci.
W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy wieczorowej zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na ognisko przy kościele.


 
Spotkania:


Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.


Spotkanie Radu Duszpasterskiej we wtorek po nabożeństwie wieczorowym.Sprawozdanie z prac gospodarczych w parafii Glinojeck

sierpień 2014 – czerwiec 2017 r.
W tym czasie zostało wykonane:


Drewniane zabezpieczenie na wieży 4 500 zł.


Alejkę na cmentarzu 22 000 zł.


Wymiana pieca do centralnego ogrzewania 9 000 zł.


Elektryczny piec akumulacyjny na wikariat 1 950 zł.


Nagłośnienie w kościele 32 000 zł.


Balustrady zabezpieczające przy schodach wewnątrz wieży. 4 500. zł.


Parapety zewnętrzne przy oknach witrażowych, uszczelniony dach na kościele i cokół wokół kościoła ok. 7 000. zł.


Chodnik dywanowy przez środek kościoła 3 000. zł.


Na plebanii zostały odnowione drzwi i wejście do kancelarii parafialnej odnowione kominy i założony panel słoneczny do ogrzewania wody - ok. 4 000. zł.


Maszyna szorująca podłogi 8 000. zł.


Za cmentarzem został wyrównany teren dla samochodów i zrobione z kostki brukowej, miejsce na odpady i kosze na śmieci 1 400 zł.


Wycięcie i uprzątnięcie drzewa na cmentarzu 1 600 zł.


Odtworzyłem dokumentacje kościoła, założenie książki obiektów budowlanych kościoła i plebanii 3 400. zł.


Ekspertyza stanu cegieł i projekt elewacji kościoła 14 000 zł.


Remont wikariatu i sali katechetycznej 26 000 zł.


Został rozpoczęty remont wieży i elewacji kościoła. Pracę wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Piotra Morawskiego z Nasielska. Nadzór budowlany prowadzi inżynier Kazimierz Sadkowski.


Wykonanie elewacji wieży będzie kosztowało 130 000 zł.


Na remont wieży zostało zebranych przez poprzedniego proboszcza ks. Stanisław Mariańskiego 60 000 zł., które są na koncie parafialnym.


Aby zebrać brakującą kwotę proponuję składkę na remont wieży w wysokości 100 zł. od rodziny. Osoby zamożniejsze mogą złożyć więcej. Ofiary proszę składać w podpisanych kopertach. Będę informował ile zebraliśmy pieniędzy i kto składał ofiary.
Podziękowania:


Serdecznie dziękuję za ofiary z bierzmowania 720 zł. i z Bożego Ciała 1 821 zł Tym razem ofiary będą przeznaczone na opłacenie podatków parafialnych i energii elektrycznej w kościele czystości i innych niezbędnych rzeczy.Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Szczególnie serdecznie dziękuje asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom, chórowi parafialnemu, strażakom. Dziękuję za pięknie przygotowane ołtarze.Dziękuję wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały przy sprzątaniu kościoła. Jestem także wdzięczny młodzieży z klasy II C, I B i bierzmowanym za pomoc w sprzątaniu.


Dziękuję pani Nazar za przygotowanie młodzieży do bierzmowania i zorganizowanie młodzieży do sprzątania .PEREGRYNACJA zakończyła się peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej we wiosce Garwarz Nowy. W następną niedzielę na Mszy o godz. 11.30 Obraz będzie przekazany do wioski Wólka Garwarska. Zapraszam przedstawicieli wioski.
Z okazji 20 – lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Stanisława

 Reymonta w Glinojecku organizowany jest w dniu 23 września 2017 r.


I ZJAZD ABSOLWENTÓW


Szczegóły na stronie liceum
www.loglinojeck.pl oraz pod numerami telefonów 692 523 679, 533 707 882 oraz 796 230 161.
 
27 czerwca, we wtorek, przez naszą parafię będzie przechodziła


XI Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu.


Jak co roku, w Środborzu, koło godziny 14.00 pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Bardzo proszę mieszkańców o przygotowanie posiłku dla około 70 osób. Dla pątników oraz mieszkańców wystąpi gościnnie zespół "Moja Rodzina".

 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.