2017-07-15 17:37:39

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 LIPCA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. 8.00, 9.30 i 16.00.

Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

Dziś po Mszach św. będzie rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” warto w nim przeczytać: Anna Musiał zawierzyła Matce Bożej swojego syna; Odczytajcie Boże znaki; z pokłonem szkaplerznej Królowej Karmelu. Po przeczytaniu czasopismo przekazujmy dalej by w ten sposób ewangelizować innych.

Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy by ożywić swoje życie religijne. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

Z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie jest organizowana pielgrzymka do tego sanktuarium przez Koła Różańcowe. Koszt około 30 zł. w zależności od ilości osób. Wyjazd 6 sierpnia. Zapisy w zakrystii po Mszach św. w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub w sklepie u Pani Wojciechowskiej.

W środę o godz. 19.00 zapraszamy na film do M-GOK

Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek i kłamstw… mających krótkie nogi! Półtorej godziny świetnej zabawy, nie pozostawiającej pustki w głowie widza.

Spotkania:

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 pr
zygotowanie do sakramentu chrztu. Zapraszam rodziców i chrzestnych.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Założycielem szkaplerza karmelitańskiego jest św. Szymon Stock, generał oo. Karmelitów na górze Karmel w Palestynie. W czasach prześladowań swego zakonu wielokroć uciekał się do Matki Boskiej. 16 lipca 1251 r. objawiła mu się Ona i podając mu szkaplerz koloru brunatnego, rzekła: "Przyjmij, najukochańszy Synu, szkaplerz zakonu twego jako znak mojego Bractwa i szczególniejszej łaski dla ciebie i dla wszystkich Karmelitów. Kto umierając mieć będzie na sobie ten szkaplerz, zachowany zostanie od ognia piekielnego, jest to bowiem godło zbawienia, puklerz i tarcza przeciw wszelkim niebezpieczeństwom, rękojmia pokoju i szczególnej mej opieki do końca wieków."

Opis szkaplerza.

Szkaplerz karmelitański składa się z dwóch prostokątnych skrawków wełnianego sukna koloru brunatnego lub czarnego. Pierwszy kolor jest odpowiedniejszy dla odróżnienia go od szkaplerza czarnego Siedmiu Boleści. Tasiemki mogą być jakiekolwiek. Ozdoby na szkaplerzu nie są potrzebne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;

22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.

Zbigniew i Anna Prusakiewicz - ul. Kościelna  - 100,00 zł

Małgorzata i Piotr Prusakiewicz - ul. Kościelna 6  - 100,00 zł