Ogłoszenia

2017-07-30 15:20:42

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


30 LIPCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu odmawiając codziennie dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.
W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.


 
W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.50 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca - obok naszych osobistych intencji - matczyne Serce Maryi będziemy prosili o opiekę nad naszą Ojczyzną.
Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30
W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych o 8.00, 9.30 i 16.00.
Procesja eucharystyczną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Podziękowanie:


Dziękuję panu Sławomirowi Małż za dorobienie brakujących desek w żaluzjach na wieży kościoła. 
Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.


Marian Kęsicki - Fabryczna - 100,00 zł


Mirosława Jasińska- Śliwińska - Kowalewko - 100,00 zł


Bogumiła i Krzysztof Jasińscy - Kowalewko 4-  100,00 zł


Katarzyna Żukowska - Kowalewko 4 B -   100,00 zł

 
Agnieszka i Dariusz Markowski - Parkowa - 100,00 zł


Radosław i Katarzyna Babicz - Płocka - 100,00 zł


Zenona i Zbigniew Babicz - Płocka - 100,00 zł


Maria Kromska - Polna 2 E/8 - 100,00 zł


Zmysłowscy - Polna 2 G/15 - 100,00 zł


Agnieszka i Krzysztof Figórscy - Polna - 200,00 zł


Barbara i Stanisław Wróblewscy - Polna 2 G/3 - 100,00 zł


Anna i Mieczysław Malinowscy - Południowa 18 B/3 - 100,00 zł


Stanisława i Eugeniusz Rychlińscy - Sienkiewicza 11 - 100,00 zł
 
Teresa i Roman Burszewcy - Słoneczna 15 - 100,00 zł


Marianna i Lucjan Biedrzyccy - Śródborze 8 - 100,00 zł


Elżbieta i Tomasz Pomianowscy - Targowa - 100,00 zł


Janina Gadomska - Wkra - 100,00 zł


Aneta i Bogdan Macewicz - Zielona Ścieżka 44 - 100,00 zł


Bogumiła i Henryk Wróblewscy - Żeleźnia - 100,00 zł


Katarzyna Wiechowska - 100,00 zł


Teresa i Andrzej Wiechowscy - 100,00 zł


Razem 1 800,00 zł


Pieniądze zebrane 7 430,00 zł


Remont wieży został już ukończony. Firma dodatkowo odnowiła także figurkę Matki Bożej przy kościele.IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!!Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.


Zapisy na Duchową Pielgrzymkę po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.


Duchowi pielgrzymi otrzymują modlitewniki z modlitwami i rozważaniami na czas pielgrzymki i składają dobrowolna ofiarę.

 Dziś na Mszy św. o godz. 16:00 w sposób szczególny będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Za wstawiennictwem Świętych Małżonków zaniesiemy do Boga Ojca dziękczynienie, ale także prośby o dar przebaczenia za wyrządzone krzywdy, prośbę o zgodę, jedność i pokój w sercach małżonków. Po Mszy św. podczas Wieczoru Uwielbienia wraz z zespołem Moja Rodzina będziemy prosić Pana Boga, by umacniał małżeństwa i rodziny w wierze, nadziei i miłości.


 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


24 VII 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491- 1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;


1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696- 1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;


4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786- 1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.
Ogłoszenia o badaniach:


Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania będą się odbywać 1 Sierpnia od 9.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia.


Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz Centrum Medyczne Enel-Med. zapraszają na bezpłatne badanie płuc w ramach programu ”Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca”. Kupony na bezpłatne badania są na stoliku z gazetami. Przy większej grupie jest możliwość zorganizowania dojazdu.