2017-08-06 06:23:54

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

6 sierpnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

Dziś wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. W czasie pielgrzymki w kościele będą odbywały się Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedziele 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00 połączone z apelem.

W drugą i trzecią niedzielę sierpnia ofiary  składane na tace będą przeinaczone na szkoły katolickie.

IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa

15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.

Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.

Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.

ZAPRASZAMY!!!