2017-08-12 17:32:19

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przychodzimy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem: „Królowo Polski – przyrzekamy!”. Wyjście o godzinie 6.00 sprzed Kościoła.

15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej porządek Mszy Świętych będzie niedzielny, czyli o 8.00, 9.30 i 16.00. Tego dnia będziemy święcić zioła i kwiaty.

15 sierpnia zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski o godzinie 21.00

W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Stefana, w czwartek św. Jacka.