2017-08-19 15:05:10

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.

W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

Podziękowania

W pieszej pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia wzięło udział ponad 80 osób, spod kościoła wyruszyło 68 pątników, natomiast pozostałe kilkanaście osób dołączyło na trasę w trakcie pielgrzymki. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie kilka miesięcy, zaś najstarszy ponad 60 lat. Grono pielgrzymów powiększa się z każdym rokiem. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.

W tym tygodniu patronuje nam:

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.