Ogłoszenia

2017-09-03 09:14:06

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


3 WRZEŚNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEW pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).
Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 17.30 i 18.00, w niedziele i święta o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy - na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok nauki. Msza św. przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców dzieci i młodzież do modlitwy o błogosławieństwo Boże na trud nauki i wychowania.
Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 i 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W tym dniu będziemy święcić ziarno siewne oraz dokonamy


Aktu poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi.


Po Mszy św. o godz. 18.00 8 września Obraz Matki Bożej Częstochowskiej będzie przekazany wiosce Wkra. Proszę o delegację z tej wioski.
We wtorek 5 września przypada odpust Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

 
W tym dniu oddamy cześć Jezusowi Odkupicielowi przez całodzienną adorację. Dawniej w tym dniu było nabożeństwo czterdziestogodzinne. W ciągu dnia będą odprawione 4 Msze św. Msza św. jest największym uwielbieniem Boga. Miedzy Mszami będą adoracje wspólne i czas na adorację prywatną w ciszy. Każdy może sobie wybrać czy woli sam na sam rozmawiać z Jezusem, czy włączyć się we wspólna adorację.
Program adoracji:


9.00 - Msza św. o dary Ducha Świętego dla parafian.


10.00 - Adoracja wspólna - Wynagrodzenie Jezusowi Odkupicielowi.


11.00 - Adoracja w ciszy.


12.00 - Msza św. w intencji chorych.


13.00 - Adoracja w intencji chorych i w podeszłym wieku. Na msze św. można przynieść leki, które będą pobłogosławione.


14.00 - Adoracja w ciszy.


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.


15.30 - Adoracja dla dzieci


16.00 - Msza św. dla dzieci. Błogosławieństwo małych dzieci.


16.30 - Adoracja w ciszy.


18.00 - Msza św. Procesja eucharystyczna.
W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. od godz. 17.00 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem Jana Pawła II i w obecności Jego relikwii o powołania kapłańskie.
9 września, po Mszy Świętej o godzinie 17.30, rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do św. Stanisława Kostki. Będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży oraz w intencji Ojczyzny, ponieważ św. Stanisław Kostka jest jednym z pięciu patronów Polski.
 
Spotkania:


Przygotowanie do chrztu w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.


W sobotę zbiórka ministrantów o godzinie 11.00, a lektorów o godzinie 12.00.


Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, oraz błogosławieństwo dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
W przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 17.00 w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, zostanie odprawiona Msza św. za nauczycieli i
wychowawców - uczestników tegorocznej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Po Mszy św. - krótkie spotkanie, w ramach comiesięcznych spotkań duszpasterstwa nauczycieli w naszym mieście.


Serdecznie zapraszamy również inne osoby, które w swej pracy wychowawczej szukają oparcia w wartościach duchowych i Ewangelii.Ks. Włodzimierz Piętka diecezjalny duszpasterz nauczycieli