2017-09-17 21:09:40

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 WRZEŚNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Serdeczne podziękowania dla Pani katechetki Elżbiety Nazar wraz z opiekunami i młodzieżą za przygotowanie i udział w pielgrzymce młodzieży do Rostkowa.

Dziś zbieramy ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Serdecznie dziękujemy.

W poniedziałek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 17.00 i obowiązkowe spotkanie. Polecimy tegoroczne przygotowanie do bierzmowania przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki. Na Mszę Świętą zapraszamy także dzieci z rodzicami.

W środę, po Mszy Świętej o godzinie 17.30 odmówimy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do św. Michała Archanioła.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Od godziny 17.00 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Zelii i Ludwika Martin, za małżeństwa i przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Po adoracji możliwość ucałowania relikwii świętych.

W sobotę zapraszamy na zbiórkę ministrantów o godzinie 11.00, i lektorów o godzinie 12.00.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Ojca Pio. Po każdej Mszy Świętej odmówimy litanię i ucałujemy relikwie.

W niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 16.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez grupę modlitewną z Nasielska.

Trwają zapisy na wyjazd „Różaniec do granic”. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem,

• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.