2017-09-24 09:33:07

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 WRZEŚNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bóg dał nam w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używając dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć swym bliźnim. Na każdej Eucharystii uczmy się postawy służebnej i zamieniajmy to, co przemijające, na dobra wieczne.

Dziś, po Mszy Świętej o godzinie 16.00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, prowadzony przez grupę modlitewną z Nasielska.

Rozpoczęliśmy dziewięciodniową Nowennę do świętego Michała Archanioła, którą odmawiamy po Mszy wieczorowej.

W środę, po Mszy Świętej o godzinie 17.30 odmówimy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Od godziny 17.00 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Stanisława – patrona parafii w intencji naszego pogłębienia wiary. Po adoracji ucałujemy relikwie św. Stanisława.

W sobotę zapraszamy na zbiórkę ministrantów o godzinie 11.00, i lektorów o godzinie 12.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Prosimy strażaków i asystę procesyjną na Mszę Świętą o godzinie 11.30, a po niej na procesję wokół kościoła, jeśli nie będzie padać deszcz.

Również za tydzień rozpoczynamy październik. Różaniec odmówimy po Mszy Świętej o godzinie 16.00.

W związku z wyjazdem i akcją: „Różaniec do granic” szczegółowe informacje podamy w następną niedzielę.

8 października będziemy obchodzili drugą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą Częstochowską. Już dziś zapraszamy wszystkich na niedzielną uroczystą Mszę Świętą z tej okazji. Ze stolika pod chórem prosimy wziąć akty osobistego zawierzenia Maryi, w których napiszemy swoje duchowe intencje, troski, problemy i sprawy zawierzając je przez pośrednictwo Maryi.

W tym tygodniu patronują nam:

• 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.