2017-10-01 07:18:21

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 PAŹDZIERNIKA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele październikowym nabożeństwie o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

W poniedziałek i piątek różaniec będzie prowadziła młodzież.

We wtorek i czwartek dzieci.

We środę i sobotę Koła żywego Różańca.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

Wyjazd na RÓŻANIEC DO GRANIC będzie 7 października o godz. 6.00 z przed kościoła. Jedziemy do Skandawy blisko Obwodu Kaliningradzkiego. Proszę by osoby, które się zapisały dokonały wpłaty 45 zł. do środy w kancelarii parafialnej. Jest to potwierdzeniem wyjazdu. Jest jeszcze wolnych tylko kilka miejsc. Cieszę się, że tak dużo chętnych zgłosiło się na ten wyjazd. Zachęcamy tych, którzy nie mogą wyjechać by dołączyli do tej modlitwy o godz. 14.00 i odmówili dwie części różańca za Polskę i dwie w intencji innych narodów.

W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pań-skiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.30, w czasie Mszy św. o godz. 17.00 i podczas różańca. Zachęcamy do spowiedzi kandydatów do bierzmowania i dzieci z klas IV, które w tym roku przyjęły I Komunię św.

W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem - serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

Wymiana tajemnic różańcowych w niedzielę o godz. 15.30.

Spotkania:

W sobotę zbiórka ministrantów o godz.11.00, a lektorów o godz. 12.00.

W tym tygodniu patronują nam:

4 X - św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek - przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;

5 X - św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

W niedzielę 8 października o godz. 16.00

z okazji drugiej rocznicy nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą

w Kopii Obrazu Jasnogórskiego

będzie odprawiona

UROCZYSTA MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA

za wszystkie łaski otrzymane

za wstawiennictwem Matki Bożej podczas nawiedzenia i
błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin w parafii.

Po komunii świętej dokonamy Aktu Osobistego Oddania Się Matce Bożej. Po Mszy św. odmówimy różaniec idąc ulicami miasta.

Serdecznie zapraszamy strażaków, chór parafialny, wszystkich ministrantów. Proszę by dzieci przyniosły na tę uroczystość zrobione przez siebie flagi maryjne.