2017-10-08 10:21:24

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 PAŹDZIERNIKA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17,30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

W piątek 13 października w rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Po różańcu nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami w kościele lub jeśli będzie ładna pogoda to wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Po różańcu o godz. 18.30 zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na film TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI. Jest to wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa - modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…

W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

Spotkania:

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz.11.00, a lektorów o godz. 12.00.

Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W tym tygodniu patronują nam:

9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka;

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
Pielgrzymka do Medjugorie.

W dniach 5- 12 listopada organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 450 zł i 160 euro. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Dziś o godz. 16.00

z okazji drugiej rocznicy nawiedzenia parafii

przez Matkę Bożą w Kopii Obrazu Jasnogórskiego

będzie odprawiona

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA

za wszystkie łaski otrzymane

za wstawiennictwem Matki Bożej podczas nawiedzenia

i błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin w parafii.

Po komunii świętej dokonamy Aktu Osobistego Oddania Się Matce Bożej. Po Mszy św. odmówimy różaniec idąc ulicami miasta.

Serdecznie zapraszamy strażaków, chór parafialny, wszystkich ministrantów. Proszę by dzieci przyniosły na tę uroczystość zrobione przez siebie flagi maryjne.

W poniedziałek 16  października przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela, będzie dorocznym Dniem Papieskim.  Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie  nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości parafian tę dzisiejszą zbiórkę.