2017-10-14 20:10:58

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 PAŹDZIERNIKA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W czwartek zapraszamy na różaniec dziadków by modlić się za swoje wnuki. Będziemy prosić o błogosławieństwo dla dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

W sobotę zapraszamy na różaniec chorych i osoby w podeszłym wieku. Będziemy się modlić w ich intencji a po różańcu będzie namaszczenie olejem św. Filomeny, męczennicy z trzeciego wieku.

W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca o godz. 17.30.

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

Od dzisiejszej niedzieli będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Można wziąć listę zebrać 10 podpisów i przynieść do kościoła.

Podziękowania:

Dziękuję wszystkim, którzy wybrali się na „Różaniec do Granic” by wspólnie modlić się za Ojczyznę i pokój na świecie. Z naszej parafii wzięło w nim udział 50 osób.

Dziękuję także za liczny udział we Mszy św. dziękczynnej z okazji rocznicy Nawiedzenia parafii przez Maryję w Kopii Obrazu Jasnogórskiego i różańcu ulicami miasta. Jest to ważne świadectwo wiary i przybliżanie triumfu Niepokalanego Serca Maryi.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Na uroczystej Mszy św. zostały ofiarowane dary ołtarza:

Obrus na ołtarz w kaplicy Koła Żywego Różańca.

Cztery świece olejowe na ołtarz w kaplicy ks. Prefekt.

Alba do sprawowania eucharystii i komża ks. Proboszcz.

Nowa monstrancja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję Gminno-Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za umożliwienie wyświetlenia filmu „Teraz i w godzinie śmierci”.

Z okazji Dnia Papieskiego na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zabraliśmy do puszek 137,30 gr.

Spotkania:

Spotkanie grupy modlitewnej „Margaretki” w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.11.00, a lektorów o godz. 12.00.

Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w przy-szłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W uroczystość Wszystkich Świętych

Msze św. będą odprawiane

o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 15.00.

Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zmarłych

będzie odprawiona

o godz. 11.00 w kościele.

Po Mszy procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

Msza św. w kaplicy cmentarnej i procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00.

Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych aby ofiarować zmarłym dary najbardziej dla nich owocne Mszę św., komunię św. i odpust, który skróci im kary doczesne. Codziennie spowiadamy przed Mszą św. i podczas różańca.

Można już zgłaszać w kancelarii wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w czasie procesji na cmentarzu parafialnym 1 listopada i podczas różańca na cmentarzu 2 listopada.

W czwartek po różańcu z dziadkami będzie loteria dla dzieci przygotowana przez harcerzy. Dochód przeznaczony będzie na Szlachetną Paczkę

Pielgrzymka do Medjugorie.

W dniach 5-12 listopada organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 450 zł i 160 euro. Proszę o zgłaszanie się chętnych

W tym tygodniu patronują nam:

9 16 X - św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;

17 X - św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;

20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich
.