2017-11-20 21:04:05

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LISTOPADA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia - Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i - jak to mówimy w każdym Credo mszalnym - Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha - Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Podczas tej uroczystości ponowimy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi.
Chcemy zawierzyć Chrystusowi wszystkie rodziny naszej parafii. Uczynią to ojcowie rodzin, których szczególnie zapraszamy na eucharystię. To oni odpowiedzialni są nie tylko za materialne dobro rodziny ale także za jej duchowy stan. Rozwój Królestwa Bożego Chrystus powierzył - Apostołom. Akt zawierzenia będzie na każdej Mszy św. ale najbardziej uroczysta liturgia będzie o godz. 9.30 i 11.30.

Dzieci w przyszłą niedzielę przyniosą na Mszę św. proporce na których wypiszą cała swoja rodzinę, by oddać ją pod opiekę Chrystusowi Królowi.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzie

Wieczór Uwielbienia

Chrystusa Króla Wszechświata.

Modlitwę będzie prowadziła grupa modlitewna z Nasielska.

W piątek 24 listopada o godz. 17.00 będzie wyświetlany film NAJWIĘKSZY Z CUDÓW w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Film pomoże nam lepiej zrozumieć eucharystię i ją przeżywać. Dzieci z klas III z rodzicami zobowiązane są do obejrzenia tego filmu ponieważ jest nawiązuje on do programy nauczania w klasie III.

Do owocnego przeżywania liturgii niezbędne jest należyte skupienie oraz wysoka świadomość liturgiczna Można nawet powiedzieć, że owocne uczestnictwo we Mszy św. nie jest możliwe, jeśli nie będzie wcześniej świadomego i czynnego udziału w liturgii.

Spotkania:

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy.

30 listopada w czwartek o godz. 19.00 w parafii p.w. Bożego Miłosierdzia w Pułtusku  będzie MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE prowadzona przez ks. dr Jose Maniparambila z Indii. Jest on doktorem nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Autor licznych książek. Kapłan obdarzony licznymi charyzmatami.

Wyjazd o godz. 17.00 koszt 20 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

W tym tygodniu patronują nam:

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835- 1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;

22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno- muzycznych.