2017-11-25 22:28:56

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 LISTOPADA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość w czwartek podczas adoracji i w piątek od godz. 16.30. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 16.00.

Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.

Już za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie

Wieczór Uwielbienia

Chrystusa Króla Wszechświata.

Spotkania:

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek po Mszy św. o godz. 17.30. Spowiedź dla młodzieży od godz. 16.30 Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy św. o godz. 17.30.

Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 11.00

30 listopada w czwartek o godz. 19.00 w Pułtusku będzie

MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE

Prowadzona przez ks. dr Jose Maniparambila z Indii. Jest on doktorem nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Autor licznych książek. Kapłan obdarzony licznymi charyzmatami.