2017-12-02 15:16:53

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. Przez cały rok będziemy przed Mszą św. odmawiać hymn do Ducha Świętego „O tajemniczy Płomieniu” by wy wyprosić dary Ducha Świętego dla parafii.

Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.15.

Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencjach o godz. 17.00.

W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 11.30 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

8 grudnia Godzina Łaski dla świata!

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak odbyć tę godzinę?

Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12.00 do 13.00.

Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.

Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.

Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!

Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

W naszym kościele o godz. 11.30 będzie Msza św. a od godz. 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

PEREGRYNACJA W tym tygodniu zakończy się peregrynacja Obrazu Matki Bożej w Starym Garwarzu. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.30. Obraz będzie przekazany do wioski Szyjki.

W minioną niedzielę w Irlandii odbyła się akcja „Różaniec na wybrzeżu” („Rosary on the cost”). W sumie modlono się w 280 miejscach, również w Irlandii Północnej.

Jak podało Radio Watykańskie, przykładem polskiego „Różańca do granic” - który zgromadził ponad milion wiernych - irlandzcy katolicy modlili się w intencji życia nienarodzonych oraz odnowy duchowej oraz moralnej swojego narodu.

W tym tygodniu patronują nam:

7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 15 do 17 grudnia. Znajdź my w tym czasie czas na przygotowanie do świąt Bożego Nierodzenia.

W tym tygodniu będę prowadził rekolekcje w parafii Grudusk. Proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

Są przygotowane kalendarze z okazji 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Kalendarze będą sprzedawali ministranci cena 2.50 zł.