2017-12-19 21:48:57

III NIEDZIELA ADWENTU

17 GRUDNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Na stoliku przy gazetach są wyłożone modlitewniki dla rodzin - „Modlitwy rodzinne”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w gronie najbliższych. To kieszonkowe wydanie zawiera modlitwy dla całej rodziny do codziennej praktyki i na róż-ne okazje. Cena 2 zł.

W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej: poniedziałek środa i piątek godz. 17.00, wtorek czwartek i sobota godz. 7.15.

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie przed Mszą św. wieczorową od godz. 16.30 w poniedziałek środę, piątek, sobotę i rano od godz. 7.00 we wtorek czwartek i sobotę. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

Na Mszę Świętą Pasterkę w noc Bożego Narodzenia

zapraszamy o godz. 24.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlić się wspólnie o chrześcijańskie życie rodzin.

Świece na stół wigilijny Caritas można nabyć po Mszach św.

Kalendarze Rolnika można nabyć w zakrystii. Cena 25 zł.

Podziękowania:

Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 1 957.00 zł.

Na pomoc Kościołowi na Wschodzie - 437.00 zł.

Ofiary na remont wierzy z rekolekcji w Grudusku 5 115.00 zł.

Na paczki dla dzieci 100.00 zł.

Serdeczne Bóg Zapłać.

Dziękuję Panu Andrzejowi Gutowskiemu za szybkie naprawienie awarii w plebanii. Stare żeliwne rury kanalizacyjne trzeba było wymienić na nowe plastikowe, by można było w rekolekcje korzystać z łazienki.

Jest nowy numer kwartalnika „Miłujcie się” cena 4.00 zł. Ministranci będą rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny” - W oczekiwaniu na Dzieciątko o tematyce bożonarodzeniowej.

W niedzielę 24 grudnia dzieci otrzymają paczki świąteczne. Są już kupione dla dzieci książki ale prosimy życzliwych ofiarodawców o słodycze, owoce lub ofiary pieniężne by paczki były bogatsze.