Ogłoszenia

2017-12-24 14:02:09

IV NIEDZIELA ADWENTU


24 GRUDNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.


W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 11.30 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.


Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.
Pół godziny przed pasterką chór parafialny będzie śpiewał kolędy.


Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.
„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” - śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
We wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Seminarium Duchownego w Płocku. Będziemy wspierać funkcjonowanie tej uczelni naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę.
W najbliższą niedzielę, niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych i przyjęcia wraz z dziećmi indywidualnego błogosławieństwa na zakończenie każdej Mszy Świętej.
Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
Jeszcze można nabyć świece na stół wigilijny i wspomóc działalność charytatywną Caritas. Kalendarze Rolnika można nabyć w zakrystii. Cena 25 zł.
Już dzisiaj informujemy, że wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii dnia 28 grudnia.


Czwartek - Zalesie Duże


Piątek - Juliszewo, Krusz i Huta


Sobota - Szyjki Stare i Nowe


Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30.
Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.
Podziękowania:


Dziękuję Andrzejowi Bartczakowi i Zbigniewowi Drogoszowi za choinki do dekoracji kościoła na święta.


Dziękuję ks. Prefektowi, panu Kościelnemu i paniom Grażynie Czarneckiej, Halinie Kolczyńskiej, Teresie Orłowskiej i Zofii Zalewskiej za pomoc przy dekorowaniu żłóbka.


Dziękuję harcerzom za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.Dziękuję państwu Nowakowskim ze sklepu Groszek i państwu Rudnickim oraz pani Irenie Szymańskiej za słodycze dla dzieci do paczek świątecznych.


Serdeczne Bóg Zapłać.


 
W tym tygodniu patronują nam:


26 XII - św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.


27 XII - św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.


28 XII - święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
W czwartek 28 grudnia o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji matek w stanie błogosławionym i pragnących potomstwa.


Po Mszy modlitwa do św. Zellii i Ludwika Martin i błogosławieństwo przyszłych matek.