2017-12-30 21:56:15

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu

Ciebie Boga Wysławiamy

o godz. 16.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

Zgodnie z tradycją, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia po każdej Mszy św. będzie święcone kadzidło i kreda.

Palenie kadzidła jest wyrazem uwielbienia i hołdów składanych Bogu. "Wy, pobożni synowie (…) wydajecie przyjemną woń jak kadzidło" (Syr 39, 13n). Dym kadzidła i modlitwa są sobie równe i stosuje się je zamiennie; jedno i drugie to ofiary składane Bogu (Ps 141, 2). C M B 2018 co oznacza Christus mentionem benedicat – czyli (Niech) Chrystus Mieszkanie (dom) Błogosławi.

W sobotę 6 stycznia zapraszamy ministrantów i harcerzy na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 16.00. Może ktoś z rodziców lub osób życzliwych upiecze i przyniesie ciasto na to spotkanie dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 będą jasełka w wykonaniu członków Kół Żywego Różańca.

W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnika.

Kolęda w tym tygodniu:

ul. Wiejska 2 księży od godz. 15.30

Wkra Kolonia od godz.  8.30

ul. Ogrodowa od godz. 15.30

ul. Słoneczna od godz. 15.30

Zielona Ścieżka od godz. 15.30

Żeleźnia od godz.  8.30

ul. Parkowa od godz. 15.30

Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.

Halina i Zdzisław Zielonkowscy     Ogrodowa 3       200,00 zł

Małgorzata i Wojciech Klimkiewicz  1                100,00 zł

Anna  Mirosław Wawrzonkiwscy    Żeleźnia           100,00 zł

Ofiary z 24 grudnia                              2 620,00 zł

Ofiary Bożego Narodzenia                         4 780,00 zł

Razem                                         7 800,00 zł

Pieniądze zebrane         34 520,00 zł

Brakująca kwota          30 472,00 zł

Ofiary z dzisiejszej niedzieli także będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu wieży.