Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego

2018-01-07 00:26:39

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

W przyszłą niedzielę, 14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 będą jasełka w wykonaniu członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W zakrystii można nabyć
Kalendarze Rolnika.

Kolęda w tym tygodniu:

ul. Leśna 2 księży od godz. 15.30.

ul. Broniewskiego 2 księży od godz. 15.30

Luszewo od godz.  8.30
     ul. Aleja Róż, Jasna od godz. 15.30
     ul. Załęskiego od godz. 15.30

Kwiatowa dwóch księży od godz. 15.30

Dukt Kamionka od godz.  8.30
     ul. Mazowiecka od godz. 15.30

ul. Krzywa i Nowotki
    ul. Walki Młodych od godz.  8.30

Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. Wzależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.

Od wiosny będziemy kontynuowali remont kościoła według wykonanego w ubiegłym roku projektu. Obecnie prowadzę rozmowy z wykonawcami. Jest przygotowany projekt elewacji, to znaczy co należy zrobić i z jakich materiałów. Jest też tak zwany obmiar robót, to znaczy jaki jest zakres prac, jaka powierzchnia i ile będzie potrzebnych materiałów. Te dokumenty mogę udostępnić każdemu, kto chciałby podjąć się wykonania remontu. Czas składania ofert do końca stycznia. Jeszcze raz dziękuję za ofiary ze świąt na remont kościoła.

Spotykam się z opiniami, że kościół jest z cegły i nie powinna być robiona elewacja. Są to opinie osób, które nie znają tematu.

Po pierwsze: projekt kościoła zakładał zrobienie elewacji - to uchroniło by przed erozją cegły, która coraz bardziej postępowała.

Po drugie: Jeśli cegła miała być wykończeniem muru, to powinna być dobrej jakości, układana równo i z jednolitą fugą. Gdy przyjrzymy się z bliska zobaczymy jak nierówny jest mur i fugi między cegłami.

Po trzeci: betonowa opaska zwieńczająca mury kościoła nie jest elementem dekoracyjnym lecz wręcz domaga się bardziej estetycznego wykończenia.

W grudniu był dość często ogrzewany kościół: roraty, rekolekcje, święta dlatego w sylwestra i Nowy Rok kościół nie był ogrzewany ponieważ skończył się olej opałowy. W styczniu trzeba było zatankować zbiorniki.

Przed świętami dzieci otrzymały dwieście dwadzieścia paczek w których były słodycze, owoce oraz płyty o świętym Mikołaju i książki z serii „Kocham Polskę”.

Wczoraj odbyło się spotkanie opłatkowe na plebanii dla ministrantów i harcerzy. Dziękuję osobom, które przyniosły ciasta.

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.

Barbara Banasiak               Polna 2I/10               100,00 zł

Razem                                                               5 240,00 zł

Pieniądze zebrane 39 768,00 zł

Brakująca kwota 25 232,00 zł

Ofiary złożyło 187 rodzin to jest ok. 16% rodzin w parafii.