VI NIEDZIELA ZWYKŁA

2018-02-11 15:52:06
Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30 i 17.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Będzie to medytacja orędzia Pana Jezusa przekazane rumuńskiej zakonnicy, w których Jezus odsłania głębię tajemnicy adoracji oraz uczy jak adorować Boga w trójcy Świętej Jedynego.

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Pierwszą Drogę krzyżową ofiarujemy w intencji trzeźwości. Zapraszamy wszystkich, do gorącej modlitwy w tej intencji.
Od środy do niedzieli będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

KOLĘDA W TYM TYGODNIU:
12 lutego – poniedziałek Wkra godz. 15.30 dwóch księży

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.
Anna Jerzy Stopczyńscy - 100,00 zł
Władysława Kowalska Strzegowo ul. Wyzwolenia 62 -100,00 zł
Ofiara po Nawiedzeniu Domki przy cukrowni - 140.00 zł
razem 340,00 zł
Pieniądze zebrane 40 848.00 zł
Brakująca kwota 24 322.00 zł

Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w piątek 16 lutego o godz. 17.30. Złożona ofiara przeznaczona jest na remont wieży.