PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2018-02-18 11:42:35

UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony.
Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
W czwartek adoracja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00.

Na tę adorację zapraszamy członków grup parafialnych: rady parafialnej, kół żywego Różańca, chóru parafialnego, grupy modlitewnej Margaretka i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Jest to bowiem rocznica pierwszych objawień w Płocku. Tylko na kolanach przed Najświętszym Sakramentem możemy najwięcej zrobić dla parafii. „Beze mnie nic uczynić nie możecie.” mówi Pan Jezus.

W tym dniu rozpoczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny. Potrwa ona do 11 października i będzie jednym z elementów duchowego przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obecnie trwa zmaganie o chrześcijańską wiarę Polski. „Dlatego tak konieczna jest nasza wspólna modlitwa za
Ojczyznę i stąd ta myśl o Jubileuszowej Nowennie, która będzie i jest przejawem naszej troski o obecny i przyszły kształt duchowy polskiego narodu” - mówił abp Jędraszewski metropolita krakowski.
Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00 a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.
Drogę krzyżowa w tym tygodniu będą prowadziły dzieci. Dzieci z klas III i IV oraz kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestniczenia w nabożeństwach drogi krzyżowej.
Za tydzień przypada niedziela Ad gentes -Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

1 marca będziemy obchodzić
Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy
Wyklętych.

W tym dniu będzie odprawiona Msza św. o godz. 17.00 w intencji Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w obozach i więzieniach, którzy cierpieli i oddawali życie za Ojczyznę.
Przez dwa tygodnie w naszym Kościele będzie wystawa poświęcona dramatycznemu wydarzeniu w historii Polski jaki był stan wojenny w latach 1981-1983. Wystawę wypożyczyło Stowarzyszenie 13 grudnia z Ciechanowa. Zachęcamy do jej obejrzenia.
SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w sprawie alb na komunię w piątek po drodze krzyżowej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 12.00.
Jest nowy numer ewangelizacyjnego czasopisma „Miłujcie się”. Są w nim artykuły o przeżywaniu miłości, o małżeństwie i o sakramencie pokuty. Czasopismo kosztuje 4 zł.
Jest też książka „Jezu ufam Tobie” zawierająca świadectwa osób, które wyprosiły uzdrowienia, nawrócenia czy potomstwo. Cena 15 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Sakrament chrztu Wielki Post był w Kościele od wieków okresem przygotowania katechumenów czyli kandydatów do chrztu. Chrzty odbywały się po zakończeniu tego okresu, najczęściej w Wielką Sobotę, która rozpoczyna obchód Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu przewidziana jest specjalna liturgia chrzcielna. W niektórych parafiach wraca się do tej tradycji. Chrzty mogą być także w Wielkanoc. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które w tym roku przyjmą chrzest na Wielkanoc.
Kancelaria czynna jest od godz. 16.30.
W najbliższym czasie będzie podpisana umowa na dalsze prace przy odnawianiu elewacji kościoła. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w kwietniu.
W tym roku będziemy też przeżywali 30 rocznicę konsekracji kościoła. Przygotowaniem duchowym do tej rocznicy będą Misje parafialne, które odbędą się w czerwcu od 3 do 9 czerwca.
Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w niedzielę 25 lutego o godz. 11.30.