II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018

2018-02-24 15:54:27

UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.45.
Drogę krzyżowa w tym tygodniu będzie prowadziła młodzież. Rozważania opracowane na podstawie wypowiedzi Sługi Bożego bp. Jana Pietraszko i utworów poetyckich Romana Brandstettera. Dzieci z klas III i IV oraz kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestniczenia w nabożeństwach drogi krzyżowej.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.

W czwartek 1 marca przypada
Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy
Wyklętych.

W tym dniu będzie odprawiona MSZA ŚW. O GODZ. 17.30 w intencji Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w obozach i więzieniach, którzy cierpieli i oddawali życie za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej o godz. 17.30 adoracja eucharystyczna będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
Spowiedź od godz. 16.30 i w czasie drogi krzyżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
Różaniec wynagradzający i Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00.

Dziś przypada niedziela Ad gentes, -Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

Za tydzień ofiary składane na tace
przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

SPOTKANIA:
W środę o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
W Piątek po Drodze Krzyżowej będzie można zapisać się na szatki do komunii. Przy zapisie płacimy zadatek w dowolnej kwocie.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 12.00.

„Ojciec Pio stał się ojcem dla milionów ludzi” opowiadają bracia kapucyni. Rozpoczął się Rok Jubileuszowy św. o. Pio z okazji 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. oraz 50-lecia jego śmierci. lekarze obliczyli, że ze stygmatów ojca Pio przez 50 lat wypłynęło 3400 litrów krwi. Warto w tym roku odnowić nabożeństwo do tego świętego, tym bardziej, że mamy w świątyni jego relikwie.

W piątek po Drodze Krzyżowej
Harcerze będą sprzedawali:
modlitewniki do Ojca Pio, książki i obrazki.

Ojciec Pio to jeden z najbardziej znanych i czczonych dzisiaj świętych z XX wieku. Jego grób nawiedza każdego roku ok. 10 milionów pielgrzymów z całego świata. W jednym z wywiadów kardynał Deskur przytacza relację z tego spotkania, którą usłyszał od Karola Wojtyły: „Z Ojcem Pio rozmawialiśmy jedynie o jego stygmatach. Zapytałem, który ze stygmatów sprawia mu największy ból. Byłem przekonany, że ten w sercu. Ojciec Pio bardzo mnie zaskoczył mówiąc: »Nie, najbardziej boli mnie ten na ramieniu, o którym nikt nie wie i który nawet nie jest opatrywany« Jezus miał na prawym ramieniu bardzo bolesną ranę od niesienia krzyża.

Na stoliku są wyłożone książki. Za te książki składamy dobrowolną ofiarę.

Msza święta gregoriańska oznacza 30 Mszy św. odprawianych w kolejnych dniach, ofiarowanych za jedną osobę zmarłą. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego Justusa. Po trzydziestu dniach zmarły Justus ukazał się w nocy jednemu z braci, Kopiozjuszowi, mówiąc, że został uwolniony od wszelkiej kary. Kopiozjusz nic nie wiedział o odprawianych Mszach św. i gdy później ujawnił treść swojego widzenia, pozostali współbracia doszli do wniosku, że nastąpiło ono w trzydziestym dniu, kiedy odprawiano Msze św. za Justusa.