III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018

2018-03-03 22:49:27
UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas,
by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00
i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.45. Drogę krzyżową w tym tygodniu ofiarujemy w intencji rodzin.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.

W czwartek, 8 marca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00,
podczas której będziemy modlili się w intencjach kobiet.

Po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszamy na adorację eucharystyczną.
Kolejny raz będziemy wsłuchiwali się w słowa Jezusa o Jego obecności w Najświętszym Sakramencie, czci jaką powinien odbierać i łaskach jakie spływają na adorujących.

W lutym rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Będzie ona kontynuowana przez kolejne miesiące do 11 listopada. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach pomodlimy się za Ojczyznę i odśpiewamy hymn „Boże coś Polskę„

Warto wiedzieć, że nabożeństwo Gorzkich Żali, czysto polskie, było przez długie lata niewoli także nabożeństwem patriotycznym. Użalając się nad cierpiącym Jezusem modlili się za udręczoną Ojczyznę. W czasach narodowych powstań prawie każda rodzina miała kogoś, kto był wcielony do armii carskiej, zginął w powstaniu, dostał się do niewoli lub został zesłany na Sybir.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Jako adorację odśpiewamy Gorzkie Żale po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem. Za odprawienie tego nabożeństwa można uzyskać odpust. Ten duchowy dar możemy ofiarować duszom w czyśćcu lub za siebie.

W piątek o godz. 18.00 będzie spotkanie z dr Dariuszem Gałaszewskim naczelnikiem warszawskiego oddziału IPN poświęcone setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Na spotkaniu będzie obecna pani poseł Anna Cicholska i przedstawiciele władz samorządu z Ciechanowa. Możliwe, że będą także inni posłowie.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

W piątek miałem zaszczyt wygłosić krótkie przemówienie w sejmie wobec przedstawicieli władz państwowych i zasłużonych w walce o niepodległość. Poproszono mnie także o poprowadzenie modlitwy w intencji żywych i zmarłych żołnierzy podziemia niepodległościowego. Dane, które podają badacze tego okresu mówią o 100 tysiącach żołnierzy walczących z systemem totalitarnym. Była to więc armia a nie pojedyncze grupki. Mówię o tym, ponieważ na tym forum zaistniała także parafia Glinojeck.
Link do całego materiału: https://www.youtube.com/watch?v=zGrXywyvI4E

28 lutego w ciechanowskim Centrum Kultury i Sztuki zostało przyznane pośmiertnie wyróżnienie
Drzwi do Wolności Stanisławowi Wiśniewskiemu długoletniemu organiście w parafii Glinojeck. Wyróżnienia przyznawane są osobom, które w szczególny sposób, przyczynili się do odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Serdecznie dziękuję za ofiarę na zakup nowej drukarki 1 000 zł. Dzięki temu nadal będziemy mogli wydawać „Gazetkę”. Pan Bóg błogosławi wszelkie dobro.

Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

REKOLEKCJE

W dnia 16 i 17 marca będą w naszej parafii rekolekcje i dni spowiedzi przed Wielkanocą.
Rekolekcje przeprowadzi Ojciec Marek Kowalski ze zgromadzenia Pallotynów pracujący na Ukrainie.

W tym roku będziemy też przeżywali misje parafialne
od 3 do 9 czerwca.

Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.
Przed 17.00 idziemy do kościoła i trudno jest przed samym nabożeństwem przyjmować interesantów.

Na stoliku są wyłożone książki. Za te książki składamy dobrowolną ofiarę.

WYDATKI PARAFIALNE W LUTYM:
Podatki od parafii 1 779 zł.
Fundusz Budowy Kościołów 1 100 zł.
Olej do ogrzewania kościoła 1 600 zł.
Energia elektryczna 1 150 zł.
Ubezpieczenie kościoła 986 zł..
Materiały do drukowania gazetki 220 zł.
Wydatki liturgiczne 160 zł.
Razem 6 995 zł.