V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018

2018-03-17 18:12:14
UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity,
że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00.
Pozostałe Msze o godz. 7.30 i 16.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na medytację.W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.45.
Drogę Krzyżową będą prowadziły Koła Żywego Różańca.

Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 9.30 będzie procesja z palmami w kościele, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Przed Sumą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.
W naszym kościele posługujemy w konfesjonale przed Mszami św. wieczorowymi.

Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Chorych można zgłaszać w kościele po Mszach św. lub w kancelarii.

Caritas rozprowadza czekoladowe Baranki Paschalne do koszyczków wielkanocnych. Można je nabyć wychodząc z kościoła. Cena 5 zł. Ofiary przeznaczone są dla najuboższych.

Proszę o ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Ofiary będzie zbierała młodzież Listę do zbierania ofiar można odebrać w zakrystii. Na ten cel będą także przeznaczone ofiary zbierane w piątek na ostatniej Drodze Krzyżowej.

Chcemy dobrze przegotować się do Misji Parafialnych dlatego w ich intencji będziemy odmawiali Nowennę pompejańska. Nowenna pompejańska polega na codziennym odmawianiu różańca przez 54 dni z dodaniem krótkich modlitw. Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Nowennę rozpoczniemy od Niedzieli Miłosierdzia Bożego do Misji. Osoby, które podejmą się tej modlitwy otrzymają kartki z modlitwami tej nowenny. Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywali osoby, które podejmą się takiej modlitwy.

W kwietniu rozpoczną się prace remontowe przy kościele. Część pieniędzy mamy już zgromadzone dzięki ofiarom składanym podczas kolędy. Chciałbym jak najwięcej zrobić w tym roku .Zależy to od zebranych funduszy. Dlatego ofiary z Niedzieli Palmowej i Wielkiej Nocy będą przeznaczone na remont elewacji kościoła.

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018 r.
Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!
W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży.
Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.
Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.
Wasz Biskup Piotr
Prosimy o zgłaszanie się chętnych na wyjazd do ks. proboszcza i ks. Prefekta

ZAPROSZENIE NA KONCERT
W kościele farnym św. Józefa w Ciechanowie ul. Ks. Piotra Ściegiennego 11 22 marca tj. w przyszłym tygodniu w czwartek o godz. 18.45, wystąpi zespół „Mazowsze”. Soliści, chór i orkiestra, w sumie 80 osób wykonają Requiem /Mszę żałobną/ Mozarta. Jest to największe dzieło sakralne Mozarta, a jednocześnie ostatni jego utwór skomponowany w 1791 r.
Na koncert zaprasza ks. proboszcz kan. Zbigniew Adamkowski i pani poseł Anna Cicholska.