NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 01.04. 2018

2018-03-31 15:00:07
NOWE ŻYCIE CHRYSTUSA I NASZE

„Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia”(Dz10,40)


Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest potwierdzeniem całej Jego ziemskiej misji. Odpowiedzią Ojca na odrzucenie Go przez ludzi. Bóg do końca umiłował grzesznego człowieka. Nie pozostawił go w stanie, do jakiego doprowadził się on przez własne grzechy.
Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą wiary w nasze zmartwychwstanie. Jednak by je osiągnąć, trzeba przyjąć wiarę w Jego zbawcze dzieło. Świadczą o nim uczestnicy wydarzeń. Najbliżsi uczniowie, którzy swoje zadanie przekazali następcom.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dotarła do nas Dobra Nowina. Że przez chrzest zostaliśmy włączeni w Chrystusowe odkupienie. W tym sakramencie przeżyliśmy głęboką odnowę wewnętrzną. Pozostały jednak następstwa grzechu słabość rozumu i woli. Dlatego ważna jest wytrwała, konsekwentna praca nad sobą. Troska, by wprowadzić w życie naukę Chrystusa. Dzielić się z innymi radością z odkupienia, które przyszło przez Krzyż. Chrystus kiedyś przyjdzie jako Sędzia żywych i umarłych. Żyjemy prawdziwie jeśli wiara jest podstawą naszego życia. Jeśli dążymy stale do tego, co na górze. Tam jest nasz Zbawiciel. On wskazuje nam drogę. Sam jest Drogą do domu Ojca.
Odrzućmy wszelkie pozostałości grzechu. Wzrastajmy w prawdzie i czystości. Starajmy się coraz lepiej rozumieć Pisma. One uczą o Zbawicielu. Pokazują jak żyć, by się z Nim zjednoczyć. Naśladujmy gorliwość Marii Magdaleny i dwóch uczniów. Odczytujmy właściwie znaki, które Chrystus nam daje. Ufajmy posłudze Piotra. Razem z nim przekazujmy Dobrą Nowinę słowem i życiem.

o. Tomasz Dąbek, benedyktyn


Z okazji kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. zapal świeczkę 2 kwietnia o godzinie 21.37 dziękując za wszystkie otrzymane łaski i drogowskazy. Orędzia Jana Pawła II głoszone w niedzielny wielkanocny poranek. Orędzie te maja charakter "Urbi et orbi" ("Miastu i światu"). Papież po raz pierwszy wygłosił je w 1979, a ostatnie (dał do odczytania) w pamiętnym 2005 roku.
„Stało się to przez Pana i cudem jest w naszych oczach” (Ps 118[117],23). Tak! Jesteśmy świadkami cudu; świadkami Bożej mocy. Bożej mocy, która jest Życiem objawionym i nam przekazanym, aby nadać nowe oblicze bytowaniu i oczekiwaniom ludzi także w naszej epoce. Mocy, która objawia dobro, piętnuje zło i jego dramatyczne konsekwencje. Bożej mocy, która jest źródłem nowych sił, zdolnych wstrząsnąć nawet zatwardziałymi sercami i przywrócić odwagę tym, którzy zagubiwszy drogę, błąkają się bez celu niczym pielgrzymi nicości. Bożej mocy, która jest warunkiem prawdziwej wolności człowieka i która głosi mu - dzisiaj i zawsze:
Miłość zwyciężyła nienawiść.


„MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA” - Jan Paweł II
Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.
A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
w którym nie ma nic z fali huczącej,nie opartej o tęczowe pnie,
ale wiele jest z fali kojącej,która światło w głębinach odkrywa
i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie.
Więc w tej ciszy ukryty ja - liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam
o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.


Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI, ZDROWIA, SZCZĘŚCIA
ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA!
NIECH TEN ŚWIĄTECZNY CZAS WYPEŁNIONY BĘDZIE RADOŚCIĄ ZMARTWYCHWSTANIA I POKOJEM.

DUSZPASTERZE PARAFII GLINOJECKOd wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte dzisiaj o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

Spotkanie Kół Żywego Różańca i różaniec wynagradzający o godz. 15.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Ofiarujemy ją w intencji powołań kapłańskich. Będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pała II i w obecności jego relikwii.

Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.


Jutro przypada 13 rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Jana Pała II i będzie możliwość ucałowania relikwii.
W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia. W tym dniu podejmiemy kolejny raz modlitwę Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do tego dzieła.

Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ w intencji Misji Parafialnych - o odnowę duchową parafii. Proszę o zgłaszanie się chętnych do odmawiania tej nowenny. Osoby, które podejmą się odmawiania różańca otrzymają kartki z modlitwą, rozpisaną nowennę i rozważania. Różaniec odmawiamy w domu. Uroczyste rozpoczęcie Nowenny pompejańskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.

REMONTY W PARAFII: Ofiary zbierane dziś na tace przeznaczone są na zrobienie elewacji i ocieplenia kościoła. W projekcie kościoła od razu przewidziane było tynkowanie kościoła dlatego użyta cegła nie była najlepszej jakości a mury bez jednolitej, równej fugi. Ściany pozostawione bez zabezpieczenia już od dawna kruszą się a spadające odłamki stanowią zagrożenie dla ludzi. Zrobienie elewacji jest konieczne a Powiatowy Inspektorat Budowlany w Ciechanowie już od dawna (jeszcze przed moim przyjściem do parafii) domagał się wykonania tego remontu pod sankcją zamknięcia kościoła.PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego ks. prefektowi Robertowi Kamińskiemu, panu kościelnemu Józefowi Balickiemu i paniom z Kół Żywego Różańca.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy zbierali ofiary, a w szczególności młodzieży z gimnazjum.

Dziękuję za wartę przy Grobie Pańskim strażakom z Glinojecka i Szyjk, i wszystkim, którzy znaleźli czas by adorować Jezusa w grobie.

Dziękuję Kołom Różańcowym, Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Chórowi Okolicznościowemu z Zespołem Moja Rodzina za czuwania przy grobie.

Dziękuję również młodzieżowemu chórowi mieszanemu pod dyrekcją Aldony Wiśniewskiej, Chórowi parafialnemu z panem Organistą, Służbie Liturgicznej Ołtarza, oraz wszystkim tym, którzy czynnie angażowali się w Liturgię.

Dziękuję Asyście procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatkami.

W dniach 13-15 kwietnia 2018r. Katolickie Stowarzyszenie i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Theoforos” zaprasza
na rekolekcje pt. „Napełnieni Duchem Świętym”
MIEJSCE REKOLEKCJI:
Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
ul. Geodetów 45, 07-200 Wyszków
Zapisy: www.wyszkow.theoforos.plPremiera filmu "Świętokradztwo"
Film o kradzieży relikwii Drzewa Krzyża Świętego z bazyliki o. Dominikanów w Lublinie
zobaczymy 2 kwietnia o godz. 12.20.
Ten film ogląda się z niezwykłym zaciekawieniem, niezwykłe wrażenie robią zdjęcia i dynamiczna akcja