NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 08.04.2018

2018-04-08 10:51:03
JEZU UFAM TOBIE

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego.Msze Święte o godz. 9.30. i 17.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

„Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka, nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym.” prof. dr med. J. Lejeune, kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R.Descartesa w Paryżu, cyt. za: „Wiedza i życie”, nr 11, 1986, s. 8.

Dziś rozpoczynamy Nowennę Pompejańską w Intencji Misji Świętych w naszej parafii. Modlimy się o odnowę duchową parafii odmawiając różaniec od 8 kwietnia do 2 czerwca. Do tej modlitwy zgłosiły się już 53 osoby. Jeszcze dziś można się zgłaszać w zakrystii po Mszach św. Dziś różaniec odmówimy po Mszy św. o godz. 16.00. w tygodniu różaniec będzie odmawiany przed Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

11 kwietnia Nowenna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlili się o rozbudzenie ducha modlitwy za przyczyną św. Ojca Pio i w obecności jego relikwii. Zapraszamy na tę adorację osoby, które noszą szkaplerz i grupy modlitewnej Margaretka.
Jeżeli jesteś w pilnej potrzebie, sięgnij po jedną z tych modlitw. „Ojcze Pio, podczas gdy my byliśmy pogrążeni w codziennej bieganinie, Ty trwałeś na kolanach przed Miłością przybitą do Krzyża...".

W piątek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji † ks. Augustyna Krużmanowskiego. W 1863 r. był proboszczem parafii Glinojeck. Podczas Powstania Styczniowego błogosławił powstańcze sztandary i wygłaszał patriotyczne kazania. 28 stycznia 1863 roku udzielił błogosławieństwa 100 - osobowemu oddziałowi powstańczemu pod dowództwem pułkownika Kazimierza Wolskiego (pochodzącego z parafii Kraszewo). Został on skazany na 10 lat katorgi.

Jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych będą odprawiane dodatkowe Msze święte w intencji parafii w sobotę o godz. 19.00 . Przez trzy tygodnie będzie to intencja pokutno-wynagradzająca a kolejne trzy soboty o dary Ducha św. dla parafii. Jezus powiedział: (...)Nikt nie wlewa młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym wypadku wino rozerwie bukłaki: wino się marnuje i bukłaki. Lecz młode wino - do nowych bukłaków" Mk 2,22. Najpierw trzeba przygotować serca przez wynagrodzenie i pokutę, by napełnić się „młodym winem” Wino jest w Biblii symbolem Ducha Świętego.

SPOTKANIA:
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w poniedziałek o godz. 16.30.
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w piątek o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. spotkanie 11.30 z dziećmi klas III. Po Mszy będzie można odebrać
szatki do komunii.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.