III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2018

2018-04-14 18:15:36
PAN RZECZYWIŚCIE ZMARTWYCHWSTAŁ

On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się» [J 6,20]

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylić się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
W Tygodniu Biblijnym sięgnijmy do Pisma Świętego. Na stoliku z gazetkami są przygotowane kartki cytatami z Biblii. Weźmy te kartki i przeczytajmy fragmenty Słowa Bożego, przeznaczonego właśnie dla nas.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlili się o zgodę w rodzinach i uzdrowienie relacji w rodzinach. Łaski będziemy wypraszać za wstawiennictwem św. małżonków Zelli i Ludwika Martin.

Duchu Święty, potrzebuję Twojej pomocy.
Przyjdź do mnie i oświeć mnie.
Proszę Cię o uzdrowienie naszego życia rodzinnego.
Pomóż nam przebaczyć sobie wszystko,
co nas zabolało.
Zobacz nasze rany i ulecz je.
Uwolnij nas
od przykrych uczuć
i niedobrych doświadczeń.
Pomóż nam, Duchu Święty,
otwierać się na siebie nawzajem.
Naucz nas akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy.
Przytul całą moją rodzinę do Bożego Serca.
Przynieś nam wszystkim wewnętrzne ukojenie.
Ogarnij nas swoją nieskończoną miłością.
Prowadź nas drogą zgody, zrozumienia
i przebaczenia. Amen.

Jako przegotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych będą odprawiane dodatkowe Msze Święte w intencji parafii. Msza św. pokutno - wynagradzająca w sobotę o godz. 18.00.

SPOTKANIA:
We wtorek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży z klas III Gimnazjum - o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo w egzaminach. Serdecznie zapraszam uczniów i rodziców na wspólną modlitwę.
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 16.00.
Spotkanie z rodzicami z klas IV przed II komunią św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.
„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.
Zachęcamy do nabycia tej biblii dla swoich dzieci lub na prezent. Biblię można obejrzeć w zakrystii i zapisać się. Cena 60 zł.

Wzruszenie i zachwyt - to jedyne słowa, jakimi można opisać to, co wydarzyło się podczas celebracji Drogi Krzyżowej w Meksyku, kiedy to chłopiec z zespołem Downa trzymając w ręku różaniec przytulił się do aktora wcielającego się w postać prowadzonego na Golgotę Pana Jezusa i próbował go obronić przed rzymskimi legionistami. Film pokazujący wielką odwagę i jeszcze większą wiarę małego Juana Pablo można zobaczyć w Internecie:

Promień nad domem św. Faustyny.

Warto zobaczyć zdjęcie, zrobione w Głogowcu w święto Miłosierdzia Bożego przy domu rodzinnym św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Dnia 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) od godz. 9.00
w Liceum Ogólnokształcącym
w Glinojecku
odbędzie się pobranie krwi

Wymagania:
dobry stan zdrowia
dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL
Za oddane 450 ml krwi otrzymuje się:
Sok, czekolady, baton dzień wolny od pracy/szkoły w dniu pobrania krwi.

Kontynuujemy odmawianie Nowenny Pompejańskiej w intencji misji i odnowy duchowej parafii. Do tej modlitwy zgłosiło się 62 osoby. Zachęcamy innych aby odmówili przynajmniej jeden różaniec w intencji misji parafialnych.