IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA 22.04.2018

2018-04-22 17:34:23
JA JESTEM DOBRYM PASTERZEM

Kamień wzgardzony stał się fundamentem

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 17.00, 17,30 i o 18.00.

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy a o godz. 16.40 różaniec o odnowę duchową parafii w ramach Nowenny pompejańskiej.

Kolejna Msza św. w intencji parafii pokutno – wynagradzająca będzie odprawiona w piątek o godz.18.00. Jest to przegotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych.
Kontynuujemy odmawianie Nowenny Pompejańskiej w intencji misji i odnowy duchowej parafii. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 16.40. Łączymy się ze wszystkimi, którzy odmawiają różaniec w domach. W niedzielę różaniec odmawiamy po Mszy św. o godz. 16.00. W środę 25 kwietnia kończymy kolejne 9 dni odmawiania różańca.

Za dwa tygodnie 6 maja będziemy obchodzili odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta suma będzie o godz. 11.30.

I Komunia św. będzie 13 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

SPOTKANIA:
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. we wtorek o godz. 16.00.

Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.
„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.
Zachęcamy do nabycia tej biblii dla swoich dzieci lub na prezent. Biblię można obejrzeć w zakrystii i zapisać się. Cena 60 zł.

Modlitwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus o uświęcenie kapłanów
O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Zachowaj czystymi ich serca naznaczone wspaniałą pieczęcią Twojego Kapłaństwa. Spraw aby wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń ich przed zepsuciem i skażeniem tego świata.
Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel im również mocy przemiany serc. Błogosław ich trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służą, będą ich pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen.

ROZMOWY Z PANEM JEZUSEM ALICJI LENCZEWSKIEJ
† Módl się za kapłanów. Wielu jest świętych wśród nich i oni potrzebują umocnienia, bo świętość w pocie i we łzach się rodzi. Ale jeszcze więcej jest zagubionych, zniewolonych przez świat i grzesznych. Ci potrzebują ratunku: ocalenia dla własnych dusz i dusz tych, których oni mieli ocalić, a nie uczynili tego.
† Niech cię nie obchodzi kapłan, który sprawuje Moją Ofiarę. Nie obserwuj go, nie oceniaj. Nie wybieraj sobie Ofiary, którą sprawuje kapłan ulubiony przez ciebie. Nie dla niego tam idź. Przychodź tylko dla Mnie - dla dokonania daru z siebie na ołtarzu i przyjęcia Mojego daru w Komunii.

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
23 IV - św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
25 IV - św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.