V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018

2018-04-28 16:40:52
„Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami".

"Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.”

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
„Co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej. Były takie diecezje, jak np. gnieźnieńska, włocławska czy chełmińska, z których co trzeci lub co drugi kapłan poniósł śmierć tylko dlatego, że był księdzem katolickim - przypomina ks. Paweł Rytel-Anidrianik w komentarzu do obchodzonego 29 kwietnia Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski podkreśla w nim, że trzeba podejmować inicjatywy przypominające tych, którzy oddali życie za Chrystusa, aby męczenników XX wieku ocalić od zapomnienia.

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
Po nabożeństwie majowym będziemy odmawiali różaniec kontynuując Nowennę Pompejańską w intencji odnowy duchowej parafii i owocne przeżycie misji parafialnych. Od soboty 2 maja rozpoczynamy drugą - dziękczynną część Nowenny. Na rozdawanych kartkach są pomylone daty.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00.

Msza św. w intencji Ojczyzny
o godz. 11.30.

Zapraszamy poczty sztandarowe.

W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo majowe i różaniec po Mszy św o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Nabożeństwo majowe i różaniec o godz. 17.30. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00.

W przyszłą niedziele odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta suma o godz. 11.30. Kazanie wygłosi ks. kan. Zenon Froch z Płocka. Zapraszamy chór, asystę procesyjną, ministrantów, służbę liturgiczną mężczyzn i dzieci sypiące kwiatkami.

Kolejna Msza św. w intencji parafii pokutno – wynagradzająca będzie odprawiona w piątek o godz.18.00. Jest to przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych.

W tym roku przypada 30 rocznica konsekracji kościoła. Kościół budowany był w latach 1981-1988. W tym czasie proboszczem glinojeckim był ks. kanonik Franciszek Gal. Konsekracji świątyni dokonał 8 maja 1988 r. ks. bp dr Jan Wosiński.
Pamiętajmy w modlitwie o ks. Franciszku Galu, który dla parafii wybudował tę świątynię.

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
2 V - św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
4 V - św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.