NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 27.05.2018

2018-05-26 23:06:46
Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata

Szczęśliwy naród wybrany przez Pana


Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00 9.30 11.30 i 16.00. O godz. 11.30 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” -powiedział Pan Jezus.

Proszę o przygotowanie ołtarzy przy Domu Kultury, na skrzyżowaniu ul. Polnej i Południowej, przy domu państwa Wojciechowskich i przy Ośrodku Zdrowia.

Zwracam się z prośbą o włączenie się wszystkich mieszkańców w przygotowanie ołtarzy.
Ofiary ze wszystkich Mszy św. w Boże Ciało przeznaczone są na remont naszej świątyni.


Na procesję zapraszamy asystę procesyjną, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, chór, strażaków, orkiestrę strażacką i wszystkich, którzy pragną oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. W piątek Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji misji od 19.00 do godz. 21.00, w niedzielę procesja po sumie.

W pierwszy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00.
W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 14.30. Różaniec wynagradzający o godz. 14.45. Nabożeństwo czerwcowe na rozpoczęcie adoracji o godz. 19.00.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego.Uroczystość ta powinna nam wszystkim przypomnieć o zobowiązaniach wynikających z naszego chrztu i przynależności do Kościoła. Dzieci z klas czwartych będą przychodziły na mszę św. o godz. 17.00.

W środę zakończymy nowennę pompejańską w intencji odnowy duchowej parafii. Przez trzy ostatnie dni różaniec odmawiamy po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej modlitwy i gratuluję wytrwałości.
Kolejna Msza św. w intencji parafii o Dary Ducha Świętego będzie odprawiona w sobotę o godz.19.00.

SPOTKANIA:
Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II we wtorek o godz. 19.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Podczas Misji parafialnych razem z kapłanem będzie obecna grupa modlitewna. Już dwie rodziny zgłosiły chęć przenocowania tych osób. Może jeszcze ktoś mógłby zaofiarować nocleg tym osobom.

W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.


Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30

W sobotę Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy
Misje Ewangelizacyjne „Być napełnionym Duchem Świętym”,

które będzie prowadził ks. dr Przemysław Sawa Dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody wraz z grupą modlitewną.
Na stoliku jest wyłożony list ks. Rekolekcjonisty do parafian wraz z programem Misji św. Proszę o przeczytanie tego listu i zapoznanie się z programem. Możemy wziąć kilka programów i zanieść do osób, których nie ma w kościele. Postarajmy się by dotarły one do wszystkich rodzin w parafii. Stańmy się wszyscy ewangelizatorami.