List do wiernych z okazji Misji Ewangelizacyjnych „Być napełnionym Duchem Świętym”

2018-05-27 22:50:19

Bielsko-Biała, 20 maja 2018

BYĆ NAPEŁNIONYM DUCHEM ŚWIĘTYM!

Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Będę razem z przedstawicielami tej Wspólnoty, na zaproszenie Księdza Proboszcza, prowadził MISJE EWANGELIZACYJNE w Waszej parafii w dniach 2-9 czerwca 2018 roku.

Chcemy zgłębić temat Być napełnionym Duchem Świętym. Najpierw jednak potrzebujemy doświadczyć mocy Ewangelii i spotkać na nowo Jezusa, który jest z nami i zbawia nas. Pragniemy zaświadczyć o Bogu, który kocha, uzdrawia i zmienia życie. Już teraz zachęcamy do poświęcenia tych szczególnych dni dla siebie i Jezusa – jedynego Zbawiciela, który żyje, działa i pragnie dotykać serca każdego człowieka. Wierzymy, że Pan przygotował na ten czas wiele swoich darów.

Misje prowadzić będzie zespół osób. Kapłan wygłaszać będzie tematy na mszach świętych, a osoby świeckie uzupełniać będą przede wszystkim świadectwem, ale też innymi aktywnościami. Jest to więc wspólne działanie i dzielenie się Ewangelią, zgodnie z sugestiami papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W programie znajdują się: msze święte, ciekawe tematy każdego dnia, spotkania stanowe, okazja do modlitwy i rozmowy.

To zaproszenie jest skierowane do praktykujących i niepraktykujących, do wierzących i niewierzących, do zaangażowanych w życie Kościoła i do tych, którzy mają problem z Kościołem, parafią, religią. Każdy jest zaproszony i oczekiwany. Pan Bóg jest dla wszystkich, zdrowych i chorych, pobożnych i dotąd mało religijnych. Jezus jest dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, pobądź z nami.

Proszę Was o modlitwę za misje. Zapraszajcie też do udziału Waszych sąsiadów, przyjaciół. Mówcie o rekolekcjach, byśmy w licznym gronie przeżyli czas nawrócenia i doświadczenia Boga, który żyje i zmienia nasze życie.

Nasza kilkusetosobowa Wspólnota, obecna na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej, w Wielkiej Brytanii (Manchester) oraz w Irlandii, podejmująca liczne dzieła ewangelizacyjne i formacyjne w różnych miejscach w Polsce i innych krajach Europy należy do rodziny Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja, której założycielem jest świecki ewangelizator dr José H. Prado Flores z Meksyku. Zadaniem Szkoły jest głoszenie żywego Jezusa i dzielenie się doświadczeniem życia z Nim. Wiemy, że w głoszeniu Dobrej Nowiny niezbędna jest moc Ducha Świętego, dlatego też staramy się być otwarci na Jego działanie, na Jego dary i owoce, których doświadczamy każdego dnia. W ramach posługi organizujemy rekolekcje i misje w parafiach oraz różnego rodzaju kursy ewangelizacyjne i formacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Animujemy również o msze święte z modlitwą o uzdrowienie, wieczory uwielbienia, szkoły wiary itd.

Niech Bóg obficie błogosławi Wam każdego dnia!

ks. dr Przemysław Sawa
Dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody