IX NIEDZIELA ZWYKŁA 03.06.2018

2018-06-03 14:51:15
"DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ"

„dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą,miłują i błogosławią(...)"


Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po mszach św. będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Nabożeństwo czerwcowe. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.45 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziś i w każdą niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną. W tygodniu będziemy oddawali cześć Chrystusowi przez godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować godz. 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się obrzęd przyjęcia do wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. To już kolejne koło w naszej parafii stworzone z rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do wspólnej modlitwy.
BIERZMOWANIE. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli profesor habilitowany ks. infułat Wojciech Góralski z Płocka. Pomódlmy się w intencji młodzieży, by godnie przyjęła ten sakrament, by przyjęcie darów Ducha Świętego objawiło się w ich życiu. Ta uroczystość powinna nam wszystkim, którzy przyjęli ten sakrament, że zobowiązani są do stałego pogłębiania wiary.

SPOTKANIA:
Spotkanie kandydatów do bierzmowania i świadków we wtorek o godz. 16.00

W sobotę rozpoczęliśmy
Misje Ewangelizacyjne
„Być napełnionym Duchem Świętym”,

które będzie głosił założyciel i dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody - ks. dr Przemysław Sawa. Otrzymał on watykańską nominację na misjonarza miłosierdzia wraz z kilkuset nominowanymi księżmi z całego świata Wspólnota od lat jest związana z parafią św. Pawła na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł, gdzie spotyka się w każdą środę o 20.00 i w drugie niedziele miesiąca o 14.00 na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 100,00 zł
Ofiara bezimienna Luszewo 100,00 zł
Janusz Masny Warszawa ul J. Kazimierza 29/109 30,00 zł
Elżbieta i Łukasz Bieńkowscy Zielona Ścieżka 50,00 zł
Arkadiusz Grzymkowski Luszewo 50,00 zł
Marcin Wrotny Bema 50,00 zł