X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018

2018-06-10 00:09:58
„Bierzcie krzyż i nieście po wszystkich stolicach świata”

Cieszę się owym duchem wiary, wedle którego napisano: „Uwierzyłem, dlatego przemówiłem”


Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30.

16 czerwca będzie Pielgrzymka Służby Liturgicznej. Wyjazd zapisanych dzieci i młodzieży do Czerwińska sprzed kościoła w Glinojecku o godzinie 9.30.

DZIEŃ POKUTNY W GIETRZWAŁDZIE

30 czerwca 2018 roku

Obecny rok w naszej Ojczyźnie przeżywamy w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Pragniemy przeżyć je w duchu pogłębionej refleksji nad czasem niewoli i podejmowanymi drogami do wolności. Jedną z nich była droga duchowa.
Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w celebracjach, które obejmujemy wspólnym hasłem „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”, a które odbędą się w dniu 30 czerwca 2018 roku w Gietrzwałdzie – w miejscu maryjnych objawień.

Arcybiskup Józef Górzyński
Metropolita Warmiński


PROGRAM SPOTKANIA:
9.00 - Zawiązanie wspólnoty, powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec
10.00 - Droga Krzyżowa
11.30 - Nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią.
13.30 – Przerwa
14.00 - Przygotowanie do Eucharystii
14.30 - Uroczysta Eucharystia przy Źródełku
16.30 - Wspólne uwielbienie
18.00 – Zakończenie
Będzie zorganizowany wspólny wyjazd z naszej parafii. proszę o zgłaszanie się chętnych.

W naszym kościele jest wystawiony Krzyż Wdzięczności.

Krzyż Wdzięczności ma swój początek w słowach, które przekazał Jezus jednemu z mieszkańców Ukrainy w dniu Zmartwychwstania w 2003 roku: Bierzcie mój Krzyż i zanieście Go do wszystkich stolic świata jako znak wdzięczności Bogu Wszechmogącemu za zbawienie, które otrzymujemy przez Jezusa Chrystusa. 10 marca 2004 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił w Watykanie inicjatorów tej misji. Pielgrzymka Krzyża Wdzięczności rozpoczęła się we Lwowie w listopadzie 2005 roku i ma trwać do roku 2033 by nawiedzić wszystkie narody świata. Pielgrzymka ma na celu przygotować świat na obchody 2000 rocznicy śmierci Jezusa na Kalwarii. Dotychczas Krzyż Wdzięczności nawiedził 28 kraje Europy, 34 stolice krajów Europy. Krzyż będzie w naszym kościele do soboty. Obecności Krzyża towarzyszą liczne łaski, znaki Bożej obecności i błogosławieństwa.
Zachęcamy do modlitwy i adoracji Krzyża. Kościół będzie otarty codziennie od godz. 15.00 do 19.00. W piątek zapraszamy do modlitwy przy krzyżu do godz. 23.00.

Od 15 do 22 czerwca w naszym dekanacie odbędzie się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Do naszej parafii relikwie przybędą w niedzielę 17 czerwca. Msza Święta na powitanie w niedzielę, 17 czerwca, o godzinie 18.00. Przez cały następny dzień możliwość nawiedzenia relikwii i osobistej modlitwy. Pożegnanie relikwii w poniedziałek, 18 czerwca, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Dzieci zapisują się z rodzicami, lub opiekunem. Mogą też jechać dzieci z IV klas jeśli będą wolne miejsca. Koszt 60 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VI - św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
13 VI - św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję państwu Annie i Jackowi Grochowieckim oraz Elżbiecie i Stanisławowi Chodorskim za przyjęcie na nocleg członków grupy ewangelizacyjnej podczas misji parafialnych.

Jeszcze dziś można zapisać się na zakup kropielnicy do wody święconej. Codziennie wychodząc z domu, chcemy, by Pan nam błogosławił, gdy idziemy do ludzi. I tak samo, kiedy wracamy, ten znak krzyża jest dla nas znaczący i daje to poczucie, że wracamy do naszego domowego ogniska i że chcemy go strzec i bronić.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.