XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 lipca 2018

2018-07-13 23:06:29

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
Po Mszy św. o godz. 17.30 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
Zapraszamy wszystkie osoby, które już noszą szkaplerz.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek adoracja najświętszego sakramentu od godz. 16.30.

Za tydzień będziemy modlić się za kierowców i po wszystkich Mszach św.
będzie poświęcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa patrona kierowców.

Proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę do Kałkowa i na św. Krzyż.
Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt ok .60 zł.
Sanktuarium w Kałkowie-Godowie należy do najmłodszych tego typu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. Powstało w latach 80. XX wieku jako wotum dziękczynne za ocalenie Narodu Polskiego od ateizmu. Obecnie na terenie należącym do parafii znajduje się szereg obiektów, w tym kościół, Dom Pielgrzyma, Dom Jana Pawła, Dom Panoramy Świętokrzyskiej i Dom Męki Pańskiej. Tak jak w Licheniu wybudowano Drogę Krzyżową, której stacje stoją przy Drodze Martyrologii Ludu Świętokrzyskiego, prowadzącej do wielkiej, wzniesionej z kamienia i betonu na 33 metry Góry Męki Pańskiej, Golgoty. W jej szczytu można podziwiać panoramę Pasma Łysogórskiego z widokiem na Święty Krzyż.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za dar dla parafii - dwa ornaty do odprawiania Mszy św. od pielgrzymów , którzy byli w Częstochowie. Ornaty zostały złożone na sumie jako dar ołtarza.

Dziękuję wszystkim, którzy wybrali się na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Warto było się wybrać. Była to pierwsza rowerowa pielgrzymka z Glinojecka do tego sanktuariom. Na początku sierpnia wybierzemy się na rowerową pielgrzymkę do Smardzewa.

Dziękuję młodzieży za przygotowanie zabaw i konkursów dla dzieci.

Dziś kiermasz książek i filmów po mszach św. Będą książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Dziękuję młodzieży za przygotowanie kiermaszu. Jest bardzo dużo ciekawych książek, szczególnie zachęcam do kupowania książek dzieciom by zachęcić je od czytania. Warto kupić dla małych dzieci książeczkę w kształcie telefonu, w której są krótkie modlitwy - „Telefon do nieba”.

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Henryk Nalborski Nowy Garwrz 18 100,00 zł
Janina Tomasz Szymańscy Kowalewko 100,00 zł
Włodzimierz i Maria Jankowscy Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna 50,00 zł

16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

V Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa
15 sierpnia godz. 6.00
GLINOJECK - SMARDZEWO
ZBIÓRKA PRZY KOŚCIELE

Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażanie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym.
15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek. Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian.

Trzeba mądrze korzystać z wakacji i ferii, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego, na wartościową lekturę i na dobre rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w większej mierze modlitwie, kontemplacji i słuchaniu głosu Bożego.
- Jan Paweł II