XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 lipca 2018

2018-07-21 18:50:44
«Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco».

Dziś kiermasz książek i filmów po Mszach Świętych. Będą książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękuję młodzieży za przygotowanie kiermaszu. Jest bardzo wiele ciekawych książek o tematyce religijnej. Szczególnie zachęcam do kupienia książki dzieciom, by zachęcić je do czytania. Warto kupić dla małych dzieci książeczkę w kształcie telefonu, w której są krótkie modlitwy pt. „Telefon do nieba”.

Dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów z okazji dnia patrona – św. Krzysztofa. Ofiary z tej akcji przeznaczamy na MIVA POLSKA – zakup środków transportu dla misjonarzy z krajów misyjnych. Jest to wsparcie akcji: „jeden grosz za jeden kilometr”. W ubiegłym roku nasza płocka diecezja na ten cel przekazała 64727 zł.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego dnia przypada wspomnienie rodziców Matki Bożej: świętych Joachima i Anny. Podczas tej adoracji, za ich przyczyną, będziemy modlili się za rodziców spodziewających się dziecka oraz za tych, którzy borykają się z problemem poczęcia. Zachęcamy zatem, aby na tę adorację Chrystusa Eucharystycznego przybyły matki w stanie błogosławionym i inne pary pragnące mieć dzieci.

Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii na pielgrzymkę autokarową do Kałkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt 60 zł.

Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażenie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym. 15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek. Zachęcamy do podjęcia tego pielgrzymkowego trudu wszystkich parafian.

Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 29.07.2018, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu i zapisać się na pielgrzymkę oraz na autobus do Płocka 6 sierpnia lub powrót z Jasnej Góry 14 sierpnia.
Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 29 lipca, podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.
Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 4 sierpnia, od godziny 8.00 do 12.00, a w Glinojecku również 4 sierpnia, w godzinach od 15.30 do 16.00.
Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać można się kontaktować z ks. Tomaszem Dec – wikariuszem parafii M. B. Fatimskiej w Ciechanowie do 1 sierpnia włącznie. Nr telefonu: 793697643
Autobus do Płocka wyruszy 6 sierpnia o godzinie 4.15 sprzed kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Koszt przejazdu – 20 zł. Powrót z Jasnej Góry – 50 zł.

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.