XVII Niedziela Zwykła

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 LIPCA 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W środę po Mszy świętej o godzinie 16.30 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego dnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya - patrona księży. Módlmy si ę tego dnia o świętość dla kapłanów, by byli - jak mówił św. Jan - :pasterzami na wzór Serca Jezusowego".

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00. Tego dnia odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa w intencji wynagrodzenia za grzechy.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godzinie 16.30.

W Niedzielę przypada pierwsza Niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami.

Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii na pielgrzymkę autokarową do Kałkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt 60 zł.

Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażenie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym. 15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek.

Zachęcamy do podjęcia tego pielgrzymkowego trudu wszystkich parafian.

Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 29.07.2018, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu i zapisać się na pielgrzymkę oraz na autobus do Płocka 6 sierpnia lub powrót z Jasnej Góry 14 sierpnia.

Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 29 lipca, podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.

Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 4 sierpnia, od godziny 8.00 do 12.00, a w Glinojecku również 4 sierpnia, w godzinach od 15.30 do 16.00.
Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać można się kontaktować z ks. Tomaszem Decem – wikariuszem parafii M. B. Fatimskiej w Ciechanowie do 1 sierpnia włącznie. Nr telefonu: 793697643

Autobus do Płocka wyruszy 6 sierpnia o godzinie 4.15 sprzed kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Koszt przejazdu – 20 zł. Powrót z Jasnej Góry – 50 zł.

Już od dziś w zakrystii i kancelarii można  zapisywać się na pielgrzyma duchowego do Częstochowy. Dziękujemy też za wsparcie finansowe pielgrzymki.

Kancelaria czynna codziennie w godzinach od 16.00 do 16.30.

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.