XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 sierpnia 2018

2018-08-06 10:03:04

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 17.30 i o 18.00. Po Mszach św. odmówimy koronkę do Przemienienia Pańskiego.
Co dziś dla nas oznacza Święto Przemienienia Pańskiego? „Przede wszystkim niesie ono przesłanie, że Bóg jest w stanie wszystko przemienić, nawet sytuacje, które po ludzku wydają się beznadziejne, ponieważ jest On wszechmogący. Dotyczy to życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Święto to wzywa nas do zaufania Jezusowi i modlitwy. Przynosi ono także nadzieję zmartwychwstania i życia wiecznego

W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku będzie pielgrzymował ks. Andrzej Wychucki pochodzący z Glinojecka a pracujący w Kanadzie. Zachęcamy do wybrania się na pielgrzymkę. Pielgrzymka wyrusza jutro po Mszy św. o godz. 6.00 z katedry płockiej.
W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

Od jutra codziennie będziemy spotykać się na apelach jasnogórskich o godz. 21.00.

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową; do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami. Pielgrzymi duchowi otrzymują modlitewniki z modlitwami, rozważaniami i trasą pielgrzymki. Można jeszcze dziś się zapisywać.

Zachęcamy do wybrania się na piątą pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa.
Wyruszamy 15 sierpnia o godz. 6.00.

Proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę do Kałkowa i na św. Krzyż.
Wyjazd będzie 16 sierpnia o godz. 4.00. Koszt ok. 60 zł. Jeszcze są wolne miejsca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

Nowenna w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
w sobotę 11 sierpnia podczas apelu jasnogórskiego.

„Sto lat temu spożywaliśmy 10 razy mniej alkoholu niż dziś. Ale troska o trzeźwość Narodu była priorytetem bohaterów Niepodległej” – piszą polscy biskupi, przypominając w tym kontekście postać gen. Hallera. Hierarchowie apelują o podjęcie szczególnego wyzwania.
Zachęcają do stu dni abstynencji na stulecie niepodległości
od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku.

SPOTKANIA:
W poniedziałek po Mszy o godz. 18.00 zapraszam młodzież na spotkanie w sali katechetycznej.
Zaplanujemy akcje wakacyjne na sierpień.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła.

Różaniec

Gdy poprzednie pokolenia musiały oddawać życie za Ojczyznę my zawalczmy o to, by była Ona wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii a przez to wolna i szczęśliwa. Z historii wiemy, że żadne układy nie gwarantowały Polsce wolności. Tylko silna wiara i opieka Królowej Polski dawała siłę do przetrwania najtrudniejszych chwil, podnoszenia się z upadków i rozkwitu Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do odmówienia przynajmniej jednego różańca w intencji Ojczyzny. Przy ołtarzu będzie stała urna, do której będziemy wrzucać kartki z ofiarowaną modlitwą za Ojczyznę.
Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Krzysztof Lubiński Bema 5/11 200,00 zł
Celina Dobrzyńska ul. Broniewskiego 100,00 zł