XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 września 2018

2018-09-01 23:03:43

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
Natomiast w najbliższą niedzielę będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy młodzież. Podczas Mszy św. kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy i rozpoczną roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W środę 5 września przypada odpust parafialny
Chrystusa Odkupiciela Człowieka.
Jest to jednocześnie dzień adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie
- dawniej czterdziestogodzinne nabożeństwo.
Msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, Rycerzy Jana Pawła II, ministrantów i dzieci sypiące kwiatkami.
Od Mszy św. o godz. 9.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Za nawiedzenie Jezusa w Eucharystii i pozostawanie na adoracji przynajmniej przez pół godziny można zyskać odpust zupełny.

Współcześnie czterdziestogodzinne nabożeństwo jest stopniowo zapominane. Ma jednak bardzo bogatą i długą tradycję. Już w 1539 r. papież Paweł III pisał, że powstało, aby „ułagodzić gniew Boga, spowodowany występkami chrześcijan, oraz aby udaremnić wysiłki i machinacje Turków, dążących do zniszczenia chrześcijaństwa”. Traktuje się to nabożeństwo również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Jednak, jak w przypadku każdej adoracji Najświętszego Sakramentu, ma przede wszystkim służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16.30.
Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź od godz. 17.00

W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 9.00 i o 17.30 i 18.00

W sobotę pielgrzymka do Kalkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd o godz.4.00. Proszę o dokonanie wpłat (60 zł) na wyjazd. Jest to jednocześnie potwierdzenie wyjazdu. Są jeszcze wolne miejsca.

Różaniec
Przygotowując się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i dziękując Bogu za wolna Ojczyznę zachęcamy do odmówienia przynajmniej jednego różańca w intencji Ojczyzny. Po odmówieniu różańca kartkę wrzucamy do urny, która stoi przy obrazie Matki Bożej Królowej Polski.

Dziś o godz. 17.00 w Nidzicy w parafii Miłosierdzia Bożego ul. Konopnickiej 15 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia. Organizowany jest wspólny wyjazd samochodami o godz. 15.30 z przed plebanii. Zapraszamy chętnych.

Natomiast po Mszy Świętej popołudniowej, czyli o godzinie 17.00 zapraszamy chętnych na przejażdżkę rowerową. Spotkanie z rowerami przy kościele.

Zbiórka ministrantów 8 września w sobotę o godzinie 11.00.

09 września w niedzielę rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do świętego Stanisława Kostki. W dni powszednie modlitwy do patrona dzieci i młodzieży będziemy odmawiali pomiędzy Mszami Świętymi o godz. 17.30 i 18.00. Ofiarujmy tę nowennę w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego na ulicy Młodzieżowej. Rodziny z tej ulicy odbiorą obraz po sumie o godz. 11.00.

Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię. Obietnica Pana Jezusa.
Od 14 września - święta Podwyższenia Krzyża Świętego chcemy rozpocząć odprawianie Drogi Krzyżowej przez cały rok w intencji parafii. Aby to wypełnić potrzeba 31 osób, które zobowiążą się odprawić Drogę Krzyżową raz w miesiącu.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara z ulicy Leśnej po nawiedzeniu Obrazu. 1 070,00 zł
Ofiara bezimienna z Luszewa 1 000,00 zł