XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 września 2018

2018-09-08 18:42:58

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię. Obietnica Pana Jezusa.
Od 14 września - święta Podwyższenia Krzyża Świętego chcemy rozpocząć odprawianie Drogi Krzyżowej przez cały rok w intencji parafii. Aby to wypełnić potrzeba 31 osób, które zobowiążą się odprawić to nabożeństwo jeden dzień w miesiącu. Drogę Krzyżowa odprawiamy indywidualnie w kościele lub jeśli nie jest to możliwe w domu przed krzyżem. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę modlitwę w piątek 14 września na Mszę św. o godz. 18.00.

Dziś rozpoczęliśmy dziewięciodniową nowennę do świętego Stanisława Kostki. W dni powszednie modlitwy do patrona dzieci i młodzieży będziemy odmawiali pomiędzy Mszami Świętymi o godz. 17.30 i 18.00. Ofiarujmy tę nowennę w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w naszej diecezji.

We wtorek 11 września kolejny raz będziemy modlić się w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 17.30 odprawiając Nowennę z okazji odzyskania Niepodległości. Odmawiajmy także różaniec za Ojczyznę.

A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą Ojczyźnie. Jan Kochanowski

W czwartek 13 września nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Odmówimy różaniec o nawrócenie grzeszników i pokój dla świata, o który prosiła Matka Boża w Fatimie. Na procesje przynosimy świece lub lampiony.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszach św. będzie kiermasz książek katolickich.

Za tydzień o godz. 16.00 będzie w naszej parafii
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona przez ks. Andrzeja Midurę
z parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Po Mszy św. będzie wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą prowadzony przez zespół muzyczny „Powołani" i wspólnotę modlitewną „Wieczernik Miłosierdzia”.

SPOTKANIA:
Dziś o godzinie 17.00 zapraszamy chętnych na przejażdżkę rowerową. Spotkanie z rowerami przy kościele.
We wtorek spotkanie grupy modlitewnej Margaretka po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów z klas IV
.

PIELGRZYMKA DO ROSTKOWA:

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej po raz XXXIV organizuje Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych z narodzinami i młodzieńczym życiem św. Stanisława Kostki. Każdego roku bierze w niej udział blisko 10 tys. dzieci i młodzieży z terenu całej Polski.
Serdecznie zapraszamy księży, katechetów, nauczycieli, rodziców a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tej Pielgrzymce ku czci św. Stanisława Kostki, która odbędzie się 15 września 2018 r. (sobota) i przebiegać będzie pod hasłem: Kostka znaczy więcej!
Zapisy u księży i katechetek

Według starożytnej legendy,

14 września 1678 lat temu grupa robotników znalazła koło Golgoty relikwie Krzyża Świętego. Zgodnie z tą legendą doszło do tego w roku 326. Robotnicy szukali relikwii na polecenie świętej cesarzowej Heleny, która właśnie odwiedziła Jerozolimę.
Wreszcie obok Golgoty pracownicy znaleźli cysternę, która była zasypana najróżniejszymi śmieciami. Spod grubej warstwy śmieci wydobyli... potrzaskane kawałki drewnianych krzyży.
Wyglądało na to, że Rzymianie wrzucali do tej starej cysterny zużyte krzyże. A właściwie tylko części krzyży: poziome belki, które skazańcy na własnych grzbietach wnosili na Golgotę. Pionowa belka krzyża, czyli wysoki i masywny pal, była na Golgocie na stałe.
Niestety, znalazcy nie mieli żadnej pewności, że któryś z kawałków drewna to właśnie krzyż Pana Jezusa. Rzymscy żołnierze ukrzyżowali przecież w tym miejscu wielu ludzi. To było miejsce straceń nawet i 40 lat po śmierci Jezusa.
Nad znalezionymi fragmentami drewna zebrali się ludzie, przyszedł nawet biskup Jerozolimy. Zgromadzeni przestali mieć wątpliwości, czy to rzeczywiście TEN krzyż, kiedy nastąpił cud. Krzyży zaczęła bowiem dotykać ciężko chora kobieta. Kiedy dotknęła kolejnego z nich, natychmiast doznała uzdrowienia.
Tak przynajmniej twierdzą pisarze, którzy opisali tę historię. Niejaki Hermiasz Sozomen

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Cecylia i Henryk Gaworek Szyjki Nowe 100,00 zł