XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 września 2018

2018-09-15 21:13:12
«Kim Jest dla Mnie Jezus Chrystus?».

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Z okazji Dnia Środków Społecznego przekazu młodzież przygotowała kiermasz książek religijnych i płyt z filmami. Książki religijne pogłębiają naszą wiarę.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci, młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy z okazji dnia jej patrona, św. Stanisława Kostki, w poniedziałek i wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorek po Mszy św. będzie ognisko dla dzieci i młodzieży. Przy ognisku gry i zabawy.

Dziś o godz. 16.00 będzie w naszej parafii
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona przez ks. Andrzeja Midurę
z parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Po Mszy św. będzie wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą prowadzony przez zespół muzyczny „Powołani" i wspólnotę modlitewną „Wieczernik Miłosierdzia”.

Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

Od 14 września 31 osób oraz księża pracujący w parafii podjęli się odprawiania codziennie Drogi Krzyżowej w intencji parafii. To bardzo cenna inicjatywa, która przyniesie wiele owoców duchowych dla nas wszystkich. Codziennie od godz. 15.00 będzie otworzony kościół. Zachęcamy do nawiedzania kościoła w godzinie miłosierdzia, odprawienia Drogi Krzyżowej, odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rady duszpasterskiej.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów z klas IV.
W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas III po Mszy św. o godz. 9.00.

18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Bączek Władysława Wkra 39 100,00 zł
Ofiara bezimienna ul Fabryczna 500.00 zł
Dawna parafianka 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł

Od października Msze św. w niedzielę będą odprawiane
o godz. 8.00, 9.30 11.30 i o 16.00

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.