XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23 września 2018

2018-09-22 19:13:50
Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30.

W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Od czwartku odmawiamy nowennę do św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 17.30

Od października Msze św. w niedzielę będą odprawiane
o godz. 8.00, 9.30 11.30 i o 16.00

Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na remont kościoła.

SPOTKANIA:
Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na wspólny wyjazd rowerami po okolicy.
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie z młodzieżą w sali katechetycznej.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas IV po Mszy św. o godz. 9.00.

V DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA
DO SMARDZEWA

Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) wraz ze swoimi Księżmi opiekunami zapraszamy na 5. Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2018 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie.
Program:
10.00 - zawiązanie wspólnoty i przywitanie uczestników pielgrzymki
10.15 - „Życie jest cudem” świadectwo red. Doroty Łosiewicz, Tygodnik „Sieci”, TVP, TVP Info
11.15 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Piotra Libery, Biskupa Płockiego
12.45 - przerwa na posiłek
13.15 - modlitwa różańcowa - przewodniczą: ks. Michał Fordubiński i młodzież z KSM Diecezji Płockiej
14.00 - zakończenie pielgrzymki.

Na wspólny wyjazd można zapisywać się w zakrystii
po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

7 października będziemy przeżywali 3 rocznicę nawiedzenia Kopi Obrazu Jasnogórskiego.
O godz. 16.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji parafii
a po Mszy procesja różańcowa ulicami miasta.
PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Prefektowi i młodzieży i dorosłym za sprzątanie kościoła na niedzielę. Zostało posprzątane prezbiterium, wyczyszczone ławki posprzątane pod ławkami.

27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich
          i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
29 IX - święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Mszę św. z udziałem polskiego Episkopatu

Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że już niedługo, w dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, zważywszy na to, że Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy - św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.
         Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych).
         Mam nadzieję, drodzy Siostry i Bracia, na liczny udział naszych wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września br. i na wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z Tumskiego Wzgórza i pasterskie błogosławieństwo.

Wasz biskup Piotr