XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 września 2018

2018-09-29 20:18:11
Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

Porządek prowadzenie różańca:
Młodzież - poniedziałek i piątek
Dzieci - wtorek i czwartek
Koła Żywego Różańca środa, sobota i niedziela.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przychodziła na różaniec w poniedziałek, piątek i dowolny dzień w tygodniu.

Dzieci we wtorek, czwartek i dowolny dzień w tygodniu.

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Pół godziny modlimy się w ciszy a od godz. 16.30 będziemy modlić się za kapłanów, oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adorację prowadzą członkowie grupy modlitewnej Margaretka.
Adoracja dla „nocnych marków” w czwartek od godz. 20.00 do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 16.50 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
O godz. 16.30 wymiana tajemnic różańcowych.

Po Mszy św. będzie procesja różańcowa ulicami miasta. Zapraszamy Koła Żywego Różańca, Koła Żywego Różańca rodziców za dzieci, apostolat Margaretka, Rycerzy Jana Pawła II, chór parafialny, strażaków, dzieci, młodzież, dorosłych. Idąc z różańcem będziemy dawali świadectwo swojej wiary i wypraszali łaski dla wszystkich mieszkańców. Na zakończenie różańca będzie przejście pod płaszczem Maryi i akt zawierzenia siebie i swojej rodziny. Za odmówienie różańca w miejscu publicznym można także uzyskać odpust zupełny. Proszę przynieść niebieskie flagi maryjne. Dzieci dostaną podczas procesji niebieskie balony z cytatami poświęconymi Matce Bożej.

Proszę o zapisywanie się na wyjazd do Smardzewa
na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca.
Wyjazd będzie o godz. 8.20.
„Chociaż wielu myśli, że różaniec jest potrzebny Maryi,
on jest potrzebny, ale przede wszystkim nam”

(Maria Jurczyńska).

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

PODZIĘKOWANIA:

Po raz dziesiąty na całym świecie o godzinie 15.00 katolicy zebrali się na ulicach, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Celem tej akcji jest głoszenie przesłania o Bożym Miłosierdziu. Dziękuję wszystkim, którzy zebrali się na ulicy Parkowej i Zielona Ścieżka, by odmówić wspólnie Koronkę. Razem modliło się ponad 40 osób.

Dziękuję ks. Prefektowi, młodzieży i dorosłym za sprzątanie kaplicy Matki Bożej. To piękny dar dla Matki Bożej na początku miesiąca maryjnego.

SPOTKANIA:
W środę o godz. 19.00 Rycerzy Jana Pawła II.
W piątek po różańcu spotkanie młodzieży.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Barbara Gomułka Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna ul. Polna 100.00 zł